В'ятрович спрогнозував наслідки суду над майданівцем Бубенчиком

Поділитися
В'ятрович спрогнозував наслідки суду над майданівцем Бубенчиком В'ятрович впевнений, що Бубенчик врятував життів багатьом майданівцям © Facebook Volodymyr Viatrovych
Директор УІНП впевнений, що Бубонець змінив історію Майдану, а суд над ним - може змінити долю країни.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович застеріг, що можливе засудження учасника Революції Гідності Івана Бубенчика може призвести до катастрофічних наслідків для держави.

"20 лютого 2014 року вранці Іван Бубенчик стріляв по "беркутівцях" і вбив кількох з них. Це було після того, як вони вбили кілька десятків майданівців, і перед тим, як вони готувалися вбити ще сотні. Зараз його заарештували. Бубенчик був одним з тих, хто змінив історію Майдану. Результат суду над ним може змінити долю нашої країни. Якщо Іван стане єдиним, кого посадять за вбивства взимку 2013-2014 років – ми можемо повернутися у минуле до Майдану", - написав історик на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок, 3 квітня.

В'ятрович підкреслив, що суд повинен продемонструвати, що для України важливіше: право або закон, а також був Євромайдан дыйсно Революцією Достоиства.

"Якщо так, то Іван повинен бути вільний!", - підсумував очільник УІНП.

Учасника Революції Гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області та доставили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу. Йому повідомили про підозру у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю.

Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного, але судове засідання з обрання запобіжного заходу перенесли на невизначений термін.

Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони. В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі Консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.

У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції Гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.

Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі