В Україні є певний попит на поміркованого диктатора — Гузар - Політика - dt.ua

В Україні є певний попит на поміркованого диктатора — Гузар

10 лютого, 10:40 Роздрукувати

Властолюбцю не потрібні свободолюбні люди, мислячі люди. 

© Facebook/Gunduz Aghayev

В Україні є не те щоби прагнення, а, скорше, певний попит на такого собі поміркованого диктатора. Ми хочемо мати справедливого князя, гетьмана чи президента, який усе розв'яже за нас Візьме на себе той тягар. Нехай навіть ціною частини нашої свободи. І тоді приходять такі, як Гітлер. Говорячи про справжнє відродження, правдиву справедливість. Кличі просто ставить — за таким легко йти.

Про це в інтерв'ю для DT.UA наприкінці 2012 - на початку 2013 року сказав Любомир Гузар, тодішній предстоятель Української греко-католицької церкви. На його словами, потім багато хто приходить до тями, а хтось — ні.

"Колись моїми сусідами були старі італійці, то вони одверто жалкували за часами Муссоліні, — казали, от за нього був порядок, був добробут… Люди бояться свободи, бо то — відповідальність. Легше слухати, ніж діяти. Легше спокуситися на обіцянку, ніж робити. Люди стали духовно лінивими, їм стало важко завдати собі труду, щоби стати відповідальними за власне життя. Легше повірити обіцянці, що хтось подбає за тебе…, — зазначив Гузар. — Для властолюбця легше, коли попит живиться образою чи втомою. Властолюбцю не потрібні свободолюбні люди, мислячі люди. Він краще знає, як забезпечити добробут і справедливість. Бо він мудрий і досвідчений, він є початок і кінець усього. Люди мають тільки втішатися, дякувати за те, що він для них робить, співати в його славу. І або ти йдеш за ним, або — ти його ворог…"

Детальніше про точку зору мислителя на події в Україні читайте у статті Сергія Рахманіна "Любомир Гузар: "Будьмо обережні. Держава не постає на криках і кличах"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >