В Україні набув чинності закон про люстрацію - Політика - dt.ua

В Україні набув чинності закон про люстрацію

16 жовтня, 2014, 08:47 Роздрукувати

Знадобився рівно місяць, з моменту прийняття Радою закону, щоб він вступив в силу.

Закон про люстрацію набув чинності 16 жовтня © 3dnews.ru

В Україні у четвер, 16 жовтня, набув чинності закон про люстрацію (№1682-VII "Про очищення влади").

Зазначимо, що вчора, 15 жовтня, цей документ був офіційно опублікований в газеті "Голос України", а згідно з прикінцевими положеннями, закон вступає в силу на наступний день після його опублікування.

Закон визначає правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування "з метою відновлення довіри до влади і створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності з європейськими стандартами".

Як заявляв раніше міністр юстиції України Павло Петренко, даний закон передбачає норму, згідно з якою особи, які займали керівні посади в час президентства Віктора Януковича і перебували на цих посадах протягом 1 року, повинні бути звільнені з займаних посад протягом 10 днів після набрання чинності цього закону.

Заборона на заняття посад на 10 років буде застосовуватися до осіб, які сукупно займали не менше 1 року посада (посади) у період з 25 лютого 2010 р. по 22 лютого 2014 р. В цей список увійшли Президент України, прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету міністрів, голова Національного банку, голова Антимонопольного комітету, голова Фонду державного майна, голову Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їх перші заступники.

Будуть відсторонені від влади на 10 років також голови ОДА, всі їхні заступники та всі голови РДА, які працювали під час президентства Януковича сукупно не менше 1 року, а також ті, хто працював у період Евромайдана і не звільнилися за власним бажанням.

Також, згідно із законом, під люстрацію потраплять правоохоронці, судді, прокурори, які здійснювали незаконні затримання і відкривали судові провадження проти учасників Евромайдана, а також ті, хто підтримував сепаратистів і терористів на сході України.

Всі без винятку чиновники і керівники державних підприємств пройдуть майнову люстрацію, де будуть перевірені, згідно декларації, все наявне майно їх та членів їх сімей на предмет законних джерел походження коштів для придбання такого майна за час перебування на посадах. Вони будуть звільнені з забороною займати чиновницькі посади на 10 років, в разі якщо люстрацію не пройдуть.

Також чиновники будуть люстрированы, якщо: були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії СРСР або на керівних посадах ЦК ЛКСМУ і вище; були штатним працівником або негласним агентом КДБ СРСР; співпрацювали зі спецслужбами інших держав як таємні інформатори в оперативному отриманні інформації або своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на підрив основ національної безпеки, оборони або територіальної цілісності України.

Крім того, закон передбачає формування спеціального органу при Міністерстві юстиції з функцією контролю за призначенням осіб на керівні посади. За словами Петренка, до керівництва громадської ради були запрошені співавтори закону з громадських організацій.

Як повідомлялося, 16 вересня Верховна Рада прийняла закон №4359а "Про очищення влади", 25 вересня закон підписав спікер парламенту. !zn

За матеріалами: РБК-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >