В України багато проблем, і Росія лише одна зних - WSJ

Поділитися
В України багато проблем, і Росія лише одна зних - WSJ Перед Україною стоїть багато викликів, і війна проти агресії Росії - лише один з них. © Економічні звістки
Київ подолав виклики, які б зруйнували менш рішучу країну, але по переду ще багато неприємностей.

Скоро почнеться четвертий рік, як Україні доводиться мати справу з малоінтенсивною війною проти агресивної Росії. Більше 7% української території лишаються окупованими агресивним сусідом.

"Чи виживе Україна як вільна, незалежна і прозахідна країна?" - задається питанням Джудіт Міллер на сторінках лояльної до Республіканської партії газети Wall Street Journal.

"50 на 50, - сказав мені ветеран європейської дипломатії в Києві, який добре знає регіон", - пише вона.

Похмуру оцінку дипломата так чи інакше багато хто повторив з 350 учасників форуму YES, який проходить в українській столиці за підтримки олігарха Віктора Пінчука. Хоча президент Петро Порошенко висловив впевненість у майбутньому своєї країни на форумі, але в приватних розмовах часто звучали подібні побоювання.

"Варто віддати належне Україні: вона поборола проблеми, які зруйнували б менш рішучу країну. Але не все так райдужно. Корупція лишається поширеною, а темп реформ сповільнився. Державні служби України - другі за повільністю роботи в Європі, поступаючись першістю лише Молдові, згідно з даними Всесвітного банку", - пише Міллер.

Вона додає, що земельна реформа і приватизація 3300 державних компаній так і не відбулися. Невдоволення поширене і зростає.

"Уряд зробив багато, але не достатньо", - сказала під час YES український депутат Світлана Заліщук.

"Відкладати реформи - значить відкладати трансформацію", - застеріг президент ЄБРР Сума Чакрабарті.

Гендиректор Metro Cash & Carry Ukraine Мартін Шумахер вказав і на те, що кожного року близько 200 тисяч українців емігрують з країни. Оскільки навіть у сусідній Польщі вони можуть заробити втричі, а в Німеччині - в десять разів більше.

У свою чергу, колишній міністр економічного розвитку України Айварас Абровамічюс зауважив, острови надії і позитивних змін все ж є в країні. Але їх насправді потрібно значно більше.

Раніше видання Financial Times писало, що реформи України у сфері верховенства закону переживають стагнацію. З середини 2016 року швидкість реформ значно уповільнилася. І тепер цей процес преживає стагнацію. Реформи ледве почалися у критично важливих сферах, таких як система юстиції, прокуратура, спецслужби і електоральна система.

У свою чергу, видання Bloomberg писало, що в України досі довгий список завдань для отримання допомоги МВФ. Експерти вважають, що Київ отримає п'ятий транш від фонду, хоч і з великим запізненням. Втім, занепокоєння викликають тенденції. Оскільки зазвичай програми МВФ починаються з ентузіазмом, але щойно вимучені реформи нарешті починаються, невдовзі вони сповільнюються, а потім і зовсім зупиняються. А фонд закриєва програму допомоги.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі