В основу коаліції повинні лягти реформи, а не розподіл портфелів - Тарута

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В основу коаліції повинні лягти реформи, а не розподіл портфелів - Тарута
В основу коаліційної угоди повинні лягти закони, які зроблять реалізацію реформ незворотними.

Єдиною метою коаліційної угоди має стати формування в Україні сучасних політичних і соціальних інститутів європейського рівня. Всі інші питання - другорядні, вважає екс-губернатор Донецької області, нині народний депутат Сергій Тарута.

"Парадокс нашої новітньої історії: кожна нова влада приходить на хвилі обіцянок проводити радикальні реформи і кожен раз вона знаходить собі виправдання для бездіяльності" - пише Тарута у своїй статті в ZN.UA.

За вісім місяців роботи, зазначає він, нова влада не змогла позбутися "смотрящих і розвідних" у всіх ешелонах влади, квотних дилетантів на чолі міністерств і відомств, корупції.

"У керівництва країни, мабуть, створюється ілюзія, що суспільство, як і раніше нічого не бачить, що знаходиться в коматозному стані і що хтиві мови не викликають гіркоти", - вважає екс-губернатор. На його думку, за такого зволікання вже запущений зворотний відлік суспільної довіри, виникає криза довіри з боку західних політиків та інвесторів.

Втім, доброю новиною є те, що оприлюднені провідними політичними силами проекти реформ мають більше спільних рис, ніж відмінних. У цьому сенсі, зазначає Тарута, у влади, опозиції та експертного співтовариства - "на папері" повна гармонія. Всім зрозуміло, потрібно робити.

"Інше питання - зробити реформи швидкими і незворотними? Як змусити політичний клас відкинути корисливі інтереси і забезпечити залізну волю необхідних країні змін?" - пише Тарута у своїй статті.

Відповіддю на це питання, вважає народний депутат, має стати формулювання коаліційної угоди на принципі невідворотності реформ.

"Єдиною метою коаліційної угоди має стати формування в Україні сучасних політичних і соціальних інститутів європейського рівня в термін до 1 червня 2015 р., - пише Тарута. - Всі інші питання - про формат коаліції, регламент її роботи, умови членства в ній і персональному складі - другорядні".

На практиці це означає, що в основу коаліційної угоди повинні лягти закони, які зроблять реалізацію реформ незворотними.

"Мова йде про найбільш складних і масштабних перетвореннях, які торкнуться всі аспекти функціонування суспільства. Ці перетворення потребують конституційних змін, а тому для їх здійснення необхідна залізна політична воля", - зазначає депутат.

Повинні бути проведені ключові реформи, які змінюють скелет держави. Тарута називати п'ять таких реформ.

Першою в списку повинна йти фінансова реформа. "Бюджетний кодекс повинен бути приведений до європейських норм, а новий бюджет 2015 року - прийнятий з урахуванням європейських вимог відкритості інформації, щоб кожен громадянин міг у режимі онлайн розуміти, з яких коштів фінансуються цікаві його статті, об'єкти і процеси", - пише екс-губернатор.

Далі йдуть децентралізація влади ("реформа Гройсмана"), реформа силових і правоохоронних органів. Також це дерегуляція економіки (в тому числі скорочення кількості податків і спрощення їх адміністрування), судова реформа і реформа земельних відносин (вільний ринок землі).

Читайте повний текст статті Сергія Тарути "Коаліція і реформи: зволікання смерті подібно" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі