В ООН підтримали українську резолюцію про права людини в Криму

Поділитися
В ООН підтримали українську резолюцію про права людини в Криму В ООН у черговий раз нагадали, що Крим - це Україна © un.org
Резолюція підтверджує територіальну цілісність України і закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу ситуації.

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)".

Як повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України в ніч на середу, 16 листопада, 73 члени комітету проголосували за резолюцію, 23, зокрема, РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія, – висловилися проти.

У резолюції підкреслюється, що територія півострова є невід'ємною частиною України, а Росія визнається державою окупантом.

Документ засуджує встановлення Росією в Криму її правової системи, що негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові.

У резолюції також наголошується необхідність звільнення утримуваних в РФ громадян України та скасування рішення про заборону Меджлісу.

Документ також закликає Росію надати Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні безперешкодний доступ до Криму з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також мыстить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини з проханням підготувати окремий тематичний звіт про ситуацію на окупованому півострові.

Співавторами проекту резолюції є 41 держава-член ООН.

Читайте також: Представник США доповів в ОБСЄ про нарощування військової присутності Росії в Криму

Нагадаємо, 15 листопада Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібне.

Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Також зазначається, що окупаційна влада здійснює утиски кримських татар на півострові, насильно перемістила 179 заарештованих осіб на територію РФ і примусово мобілізує на військову службу жителів Криму.

Суд вирішив продовжити збір доказів з цього питання в наступному році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі