УНІКАЛЬНІЙ СПІВПРАЦІ — 10 РОКІВ

Поділитися
16—17 липня ц.р. у Тбілісі відбулося IV засідання міжурядової комісії з економічного співробітництв...

16—17 липня ц.р. у Тбілісі відбулося IV засідання міжурядової комісії з економічного співробітництва, на якому розглядалися питання подальшого розвитку економічного партнерства України та Грузії, реалізація намічених економічних програм. У цей самий період з ініціативи прем’єр-міністра України було також проведено важливий бізнес-форум, на якому українські та грузинські бізнесмени обмінялися ідеями з метою впровадження нових спільних проектів.

Засідання комісії та бізнес-форум у Тбілісі відбулися в переддень 10-ліття встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грузією, яке наші держави відзначатимуть 22 липня.

«Десять років тому Грузія перебувала у вкрай критичному становищі, — згадує посол цієї країни в Україні Грігол Катамадзе, — країну шматувала громадянська війна та кровопролитна братовбивча війна в Абхазії й Південній Осетії, надзвичайно тяжка енергокриза й розруха. Але дух людей, які домоглися нарешті незалежності своєї Батьківщини, ніколи не вмирав. Дух цей міцнів ще й тому, що наодинці зі своїми бідами нас не залишили — серед перших, хто визнав, а потім встановив дипломатичні відносини, була Україна. У тому, що ми змогли вистояти в такий складний час, змогли створити державу, яка впевнено дивиться в майбутнє, — у цьому, я переконаний, є й заслуга наших друзів. Упевнений, ще через десять років наші держави стануть квітучими, благополучними європейськими державами, що посідають важливе місце в європейському співтоваристві».

Особливу важливість грузинсько-українських відносин відзначила на зустрічі з Анатолієм Кінахом і голова грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе. Зокрема вона заявила, що ці відносини є прикладом того, як «велика й мала держави можуть ефективно та взаємовигідно співпрацювати, не на шкоду інтересам одна одній». «Це ідеальний приклад», — сказала спікер, висловивши надію, що так воно буде й надалі. Під час зустрічі Н.Бурджанадзе подякувала Україні за її принципову позицію з приводу територіальної цілісності Грузії, а також за допомогу, надану Тбілісі у сфері оборони, зокрема у сфері підготовки військових фахівців та ремонту грузинської військової техніки.

Відносини між Грузією й Україною, які сформувалися за останнє десятиліття, можна з упевненістю назвати унікальними. Нагадаємо, ще 1993 року було підписано великий рамковий договір «Про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу» між Грузією й Україною. Унікальність цього документа бодай у тому, що він уже в назві формулює особливий партнерський взаємний інтерес двох країн. Більше того, Україна — єдина країна, з якою Грузія оформила таку угоду, що реально, послідовно втілюється в життя.

А 2000 року президент Грузії Едуард Шеварднадзе та Президент України Леонід Кучма підписали Декларацію про поглиблення особливих партнерських відносин між Грузією й Україною. У декларації чітко визначено необмежені можливості потенціалу високого рівня стратегічної співпраці наших країн. У документі сторони акцентують увагу на необхідності спільних зусиль у напрямі поглиблення інтеграції в європейські та євро-атлантичні структури, посилення політичного та економічного співробітництва обох держав. Вони надають великого значення зміцненню клімату довіри та безпеки в Європі, висловлюють готовність і надалі продовжувати співпрацю в рамках ООН, ОБСЄ, Ради євро-атлантичного партнерства, Ради Європи та інших міжнародних організацій, форумів.

Важко переоцінити значення співробітництва двох країн у рамках регіонального об’єднання ГУУАМ, в розробці й реалізації таких програм, як будівництво Євро-Азійського транспортного коридору «TRACECA», «INOGATE». Важливою ланкою реалізації зазначених програм є залізнично-поромна переправа Іллічівськ—Поті—Батумі. Крім того, з ініціативи Грузії ведеться робота для здійснення плану створення в рамках INOGATE нового консорціуму оптико-волоконної комунікаційної системи за напрямком Поті—Одеса—Варна (уже функціонує напрям Одеса—Варна—Новоросійськ). Цей проект підтримує Євросоюз.

Починаючи з 1996 року, Україна входить у десятку найбільших зовнішньоторгових партнерів Грузії, посідаючи п’яте-шосте місця в цьому списку. На частку України припадає близько 10 % усього зовнішньоторгового обороту Грузії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі