«Укрнафта»: шосте питання з восьмої спроби - Політика - dt.ua

«Укрнафта»: шосте питання з восьмої спроби

29 січня, 2010, 17:20 Роздрукувати Випуск №3, 29 січня-4 лютого

У найбільшій нафтовій компанії країни нарешті відбулися збори акціонерів — перші з травня 2007 року...

У найбільшій нафтовій компанії країни нарешті відбулися збори акціонерів — перші з травня 2007 року. Попередні сім спроб не вдалися — акціонери ділили владу.

Трирічні спроби держави, відтіснивши приватників, повернутися до управління своїм контрольним пакетом, провалилися. Довелося шукати компроміс. Його скромний результат — шосте питання порядку денного «Про укладення угоди між ВАТ «Укрнафта», міноритарними акціонерами та власником контрольного пакета акцій ВАТ «Укрнафта» про взаєморозуміння і співробітництво».

Контрольним пакетом 50%+1 акція володіє НАК «Нафтогаз України», а під міноритарним акціонером мається на увазі група «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У підсумку «акціонери схвалили угоду між ВАТ «Укрнафта», міноритарними акціонерами і власником контрольного пакета акцій ВАТ «Укрнафта» про взаєморозуміння і співробітництво, яка імплементована у статут підприємства».

Як стверджують у компанії, це «забезпечить ефективну реалізацію прав акціонерів на участь в управлінні товариством і баланс їхніх інтересів».

Основна ідея статуту така. Оперативний контроль зберігають міноритарії (тобто «Приват»), які тепер отримують право на призначення голови правління.

Цю посаду обійняв Андрій Кущ (хоча він і так із листопада 2007-го виконував обов’язки голови правління). Наглядову раду відтепер очолив заступник глави правління «Нафтогазу» Ігор Діденко. Держава отримала в наглядовій раді більшість голосів. Утім, як стверджують лихі язики, водночас його повноваження було пристойно урізано. Загалом поява угоди — незаперечний успіх «приватівців».

Натомість державі пообіцяли пряник. Це виплата НАКу її частки дивідендів за 2006—2008 роки, тобто всього держкомпанії виплатять 2,54 млрд. грн.

При цьому 800 млн. заплатять до 5 лютого, тобто до дати чергового платежу за січневий газ «Газпрому». Решту буде виплачено акціонерам траншами до серпня 2011 року. Мабуть...

При цьому на розвиток самого підприємства з нерозподілених доходів виділили аж... менш як півтора мільйона гривень.

Втім, на загальний мир розраховувати не доводиться. Кабмін і «Укрнафта» продовжать обмінюватися стусанами у спорі про механізм продажу нафти на аукціоні. Це питання до зборів просто вивели за дужки. Збори закінчилися, дужки розкрилися — сторони, як і раніше, ходять по судах. Історія триває.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво