Українці не задоволені роботою влади - Політика - dt.ua

Українці не задоволені роботою влади

26 січня, 2011, 11:30 Роздрукувати

Майже через рік після приходу до влади президента України Януковича та прем’єр-міністра Азарова більшість українців негативно оцінюють їхні досягнення у розв’язанні нагальних проблем країни.

Близько половини опитаних українців негативно ставляться до намагань президента Віктора Януковича та прем’єра Миколи Азарова вирішити найважливіші проблеми в Україні. Про це свідчать результати репрезентативного опитування, проведеного у грудні 2010 року дослідницьким інститутом ІFAK Ukraіne.

Найважливішими проблемами країни самі українці вважають економічні проблеми (79 відсотків), на другому місті – корупція (55 відсотків), далі – свавілля чиновників та міліції (34 відсотки). Респонденти могли обирати кілька варіантів відповіді.

По усіх трьох пунктах президент Янукович отримав найгірші оцінки. Лише 10 відсотків опитаних оцінюють його успіхи у розв’язанні перелічених вище проблем як «в цілому добрі». Найгіршим є показник Януковича в боротьбі зі свавіллям чиновників та міліції – 50 відсотків опитаних вважають його роботу в цьому напрямку «в цілому поганою». Активність Януковича, спрямовану на розв’язання економічних проблем, 48 відсотків українців оцінили як незадовільну. Теж саме 46 відсотків опитаних стверджують про боротьбу Януковича з корупцією.

Як і Янукович, не може похвалитися відмінними показниками прем’єр-міністр України Азаров: найгірше оцінили його досягнення у боротьбі зі свавіллям чиновників та міліції (негативно – 51 відсоток; позитивно – 8 відсотків), у розв’язанні економічних проблем (негативно – 50 відсотків; позитивно – 9 відсотків), а також у боротьбі з корупцією (негативно – 47 відсотків; позитивно – 7 відсотків).

Позитивні відгуки президент Янукович отримав за покращення доти напружених відносин з іншими країнами. 37 відсотків опитаних вважають зовнішню політику президента «в цілому доброю», 16 відсотків - «в цілому поганою». Позитивні відповіді переважають на запитання щодо боротьби президента з тероризмом в Україні («в цілому добре» - 38 відсотків; «в цілому погано» - 17 відсотків).

Азаров у цьому питанні досягнув найкращих для себе показників – 31 відсоток позитивних відповідей. Лише кожен п’ятий українець (19 відсотків) оцінив його успіхи в боротьбі з тероризмом як «в цілому погані». Щодо зусиль, спрямованих на покращення відносин з іншими країнами, то тут Азаров відстає від Януковича («в цілому добре» - 26 відсотків; «в цілому погано» - 23 відсотки). До речі, кращі показники президент має й по інших пунктах.

Попри те, що в Україні зростає занепокоєння погіршенням ситуації зі свободами слова й преси, 28 відсотків опитаних ставлять Януковичу добру оцінку. Водночас 20 відсотків незадоволені його роботою в цьому напрямку. 52 відсотки респондентів не захотіли чи не змогли дати чітку відповідь на це запитання.

У той час як Янукович отримав переважно позитивні оцінки за покращення відносин з іншими країнами, боротьбу з тероризмом та відстоювання свободи слова, на решту запитань опитані дали переважно негативні відповіді. Так, лише 15 відсотків респондентів вважають зусилля, яких докладає президент у боротьбі з недотриманням прав людини, достатніми, 34 відсотки натомість незадоволені його роботою в цьому напрямку. Так само 15 відсотків опитаних позитивно оцінюють його успіхи в розвитку демократії в Україні, 29 відсотків натомість дають негативну оцінку. Щодо боротьби зі злочинністю, то лише 13 відсотків українців оцінили роботу президента як «в цілому добру», незадовільною її вважають 38 відсотків опитаних.

Опитування проводилося в Україні з 3 по 13 грудня 2010 року методами репрезентативної вибірки. В опитуванні взяла участь одна тисяча осіб з 35 населених пунктів України. Сукупність опитаних відповідає структурі дорослого населення України.

За матеріалами Deutsche Welle

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >