Українці не вірять в те, що армія може захистити країну

Поділитися
Більшість жителів України не вірять, що армія здатна захистити країну. Про це свідчать результати телефонного опитування 1000 респондентів у всіх регіонах України, який проводився з 8 по 10 жовтня 2010 р. Інститутом Горшеніна.
Більшість жителів України не вірять, що армія здатна захистити країну. Про це свідчать результати телефонного опитування 1000 респондентів у всіх регіонах України, який проводився з 8 по 10 жовтня 2010 р. Інститутом Горшеніна.Більшість опитаних (74,0%) негативно оцінює стан української армії: 1. Дуже хороший - 2,3% 2. Швидше хороший - 14,2% 3. Швидше поганий - 48,4% 4. Дуже поганий - 25,6% 5. Важко відповісти - 9,5% Більшість опитаних (67,1%) вважають, що армія не зможе захистити Україну у випадку реальної загрози з боку інших країн. Ось як розподілилися відповіді на питання про здатність збройних сил захищати Україні: 1. Точно зможуть - 3,7% 2. Швидше зможуть - 24,7% 3. Скоріше не зможуть - 45,7% 4. Точно не зможуть - 21,4% 5. Важко відповісти - 4,5% Більша частина респондентів (62,8%) не засуджують молодих людей призовного віку, які уникають служби в армії. Молоді люди вважають службу в армії втратою року навчання і можливості професійного зростання, тому не хочуть служити там - таку думку висловила майже половина (47,9%) респондентів. Майже така ж кількість опитаних (42,6%) вважає, що молодь негативно ставиться до служби в армії через дідівщину і знущання з боку «старослуживих» і офіцерів. Близько третини опитаних вважають причиною відмови призовників від служби в армії відсутність почуття обов'язку перед Батьківщиною (32,1%), поганий стан здоров'я молоді (31,9%). Близько чверті - важкі побутові умови, погане харчування в армії (26,7%), а також зніженість молоді, страх перед труднощами і випробуваннями армійського життя (25,4%). Дискредитацію армії засобами масової інформації вважає причиною небажання молодих людей служити там кожен шостий респондент (15,4%), а 6,2% опитаних вбачають причину цього явища у поширенні в суспільстві пацифістських настроїв. Вважають, що молодь не хоче служити в армії з інших причин, 4,2% респондентів, а 3,5% - не змогли відповісти на дане питання.

Більшість жителів України (66,3%) вважає, що військовим бути не престижно. З них 43,8% обрали відповідь «скоріше ні» на це питання, а 22,5% - «точно ні». При цьому майже чверть опитаних (23,1%) вважає, що військовим бути престижно. Із них 16,7% відповіли "скоріше так" на це питання, 6,4% - «точно так». Важко відповісти на це запитання було кожному десятому респонденту 10,6%.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі