Українсько-польським відносинам бракує масштабних програм культурного обміну - екс-депутат ЄП

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українсько-польським відносинам бракує масштабних програм культурного обміну - екс-депутат ЄП Київ і Варшава втратили масу можливостей по налагодженню двосторонніх відносин © ZN.UA
Системний польсько-український обмін молоді було налагоджено всього кілька місяців тому.

Українсько-польським відносинам для сталого розвитку не вистачає підтримуваних державними фондами ініціатив молодіжного співробітництва та культурного обміну.

Про це у своїй статті для DT.UA пише польський політолог, екс-депутат Європарламенту та Сейму Польщі Павел Коваль. За його словами, хоча подібні ініціативи між Україною та Польщею існують, протягом багатьох років їм не вистачало масштабності та системності.

"Найбільшим дефіцитом була підтримка великих ініціатив молодіжної співпраці і культурного обміну з боку державних фондів. Не можна сказати, що цього взагалі не було, але ключовим є все ж ефект масштабу і систематичної праці для досягнення об'єднання тисяч людей. Були і працюють на ґрунті польсько-українських відносин чимало громадських проектів; активність багатьох неурядових організацій вражає. Та протягом 25 років бракувало дій, що дали б ефект, відповідний масштабові двох усе ж таки великих європейських держав", - вказує автор, наводячи в приклад масштаби польсько-німецького обміну.

За словами Коваля, системний польсько-український обмін молоді, що підтримується на державному рівні, був налагоджений всього кілька місяців тому.

Автор також вказує на разюче слабку співпрацю українських та польських істориків, хоча більше всього складнощів у відносинах між Києвом та Варшавою виникає на історичному ґрунті.

"Для спостерігачів польсько-українських відносин, мабуть, незаперечним є факт, що найбільше непорозумінь виникає саме у сфері історії. І, що парадоксально, саме вона особливо занедбана. Виникали важливі громадські ініціативи у площині історії, до яких було залучено середовище ветеранів Армії Крайової, видавалися книжки, проходили конференції. Проте не засновано за державні кошти жодної інституції, яка б постійно організовувала таке співробітництво", - резюмував Коваль.

Читайте також: Давос. Європа не зможе добитися завершення війни в Україні без США - голова МЗС Польщі

Дослідження CBOS за минулий рік показали, що вперше за останні два десятиліття в Польщі кількість громадян, які нелояльно ставляться до українців перевищила кількість тих, хто симпатизує віхідцям з сусідньої країни.

На думку президента правозахисної організації Homo Faber Анни Донбровської, таке погіршення ставлення поляків до українців пояснюється "зневагою".

За її словами в Польщі вкорінився стереотип українців як тих, "хто заповнює наш бак, хто подає нам обід". Донбровська зауважує, що часом польські урядовці теж вдаються до мови ненависті і "розкручують механізм страху" перед інакшими людьми.

Детальніше про складнощі в українсько-польських відносинах читайте у статті Павела Коваля "Необхідність в уяві, необхідність в інституціях" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі