Український політикум обурений рішенням ПАРЄ, Зеленський мовчить

Поділитися
Український політикум обурений рішенням ПАРЄ, Зеленський мовчить © ПАРЄ

Українські політики жорстко обурені рішенням Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо повернення Росії права голосу в організації. Зокрема більшість із них говорять про продажність ПАРЄ та ігнорування інтересів власних громадян. Водночас президент України Володимир Зеленський, який є першою особою держави, так і жодним словом не відреагував на рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи.

"МЗС України вважає, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція "Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень та голосування" є неприпустимою поступкою Російській Федерації, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи. Суттєве послаблення санкційного механізму ПАРЄ відбулося на тлі відсутності жодних конструктивних кроків з боку Російської Федерації, кричущого невиконання цією країною взятих на себе зобов'язань, а також резолюцій ПАРЄ, схвалених у відповідь на російську агресію", - заявило про офіційну позицію держави Міністерство закордонних справ України.

"Те, що відбулося сьогодні в ПАРЄ, є свідченням відходу від задекларованих стандартів, принципів та цінностей Ради Європи внаслідок безпрецедентного тиску й фінансового шантажу з боку Російської Федерації. На жаль, це сталося внаслідок відвертого потурання з боку низки країн, керівництво яких, з одного боку, наголошує на необхідності припинення російської агресії проти України, а з іншого - заохочує агресора, йдучи йому на поступки. Позбавивши себе можливості застосовувати найбільш дієві санкції, Асамблея значно послабила свою роль у сучасній європейській політиці, а відтак і здатність ефективно захищати верховенство права, права людини та демократію в усіх державах-членах Ради Європи, в тому числі в Російській

"Повернення російської делегації до ПАРЄ – це реванш агресора і повна зневага до норм міжнародного права. Десятки тисяч смертей і сотні тисяч поламаних життів на Донбасі, незаконна анексія Криму - це не можна забути задля тимчасових домовленостей. Компромісу бути не може", - заявив у свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. І це після п'яти років війни, тисяч смертей, сотень тисяч переселенців, болю і сліз? А нас вони і далі після цього повчатимуть, як нам жити з їхніми європейськими "цінностями"?!", - заявила у себе в Facebook народна депутатка та член делегації Ірина Геращенко.

"Дякую українській делегації в ПАРЄ за консолідовану позицію у боротьбі проти РФ. Власне, так, як діє зараз українська делегація в ПАРЄ, має діяти українська політика і всередині. І дякую за те, що саме ви відстоюєте справжні європейські цінності. Наша боротьба за справедливість триває і Україна обов'язково переможе!", – зазначив у свою чергу Святослав Вакарчук.

"Стразбурзька змова сталося не лише через агресивну імпeрську Росію, не лише через продажність і цинізм європейців, а й через непрофесіоналізм і бездіяльність нинішньої влади і персонально Зеленського, який нічого не зробив, щоб запобігти російському реваншу. Українська делегація має вийти з ПАРЕ. Ми обов'язково повернемося після нашої перемоги!", - зазначив депутат Олег Ляшко.

"Зрадницька позиція Євросоюзу відкрито проявлялася як під час Революції Гідності, так і протягом всієї російсько-української війни. Голосування у ПАРЄ – це продовження Мінського договорняка, Північних та Південних потоків, словоблуддя про примирення ката і жертви тощо. Сучасна Європа – стара політична повія, для якої право Нації на свою Державність нічого не варте. Її більше хвилює право жерти та право паруватися (не важливо хто з ким і як). Такою є об'єктивна реальність", - заявив у свою чергу Дмитро Ярош.

"Нам пора позбавлятися ілюзій і називати речі своїми іменами: вчорашнє рішення ПАРЄ - це зрада Європою не тільки України, але і себе і своїх же принципів. Тому що повернення Росії в ПАРЄ - це не про демократію, не про права людини і не про цінності. Це банально - про гроші ", - вважає народний депутат Верховної Ради Мустафа Найєм.

"Російські санкції" покарання рублем "виявилися сильнішими Європейських цінностей і пафосних виступів евроделегатов. Ось і вся правда ", - додав він.

"Це перший серйозний дипломатичний удар, який отримала Україна за останні п‘ять років. Раніше ми таких ударів не пропускали. Але тепер удар нанесено не тільки по Україні, а по фундаментальних європейських цінностях, коли між цінностями і ціною була вибрана ціна", - зазначив у свою чергу п'ятий президент України Петро Порошенко.

"Рішення минулої ночі, прийняте ПАРЄ - маніпулювання Росії за столом з процедурними рухами - є збентеженням ПАРЄ. Жодна з причин позбавлення Росії права голосу не зникла", - зазначила у свою чергу президент Естоні Керсі Кальюлайд.

"Згідно з голосуванням Ради Європи, Росія отримала зелене світло для безумовного повернення до ПАРЄ за рахунок власних цінностей і принципів. Серйозний удар по довірі: до країн, які не дотримуються міжнародного права, не буде надано жодних поступок", - заявив також Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

Хоча Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 роки після анексії Криму і початку війни на Донбасі, протягом трьох років Асамблея працювала в звичайному режимі. Однак в 2017 році Росія повністю припинила сплату внесків до бюджету Ради Європи, а це в цілому, це близько € 33 млн на рік.

Нагадаємо, "За" резолюцію, яка змінює списку санкцій механізм і відкриває для РФ можливість повернутися до участі в роботі ПАРЄ без будь-яких обмежень проголосували 118 делегатів, "проти" - 62, і 10 чоловік утрималися. Резолюцію в повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Проти в повному складі проголосувала делегація України і Грузії і більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великобританії та Швеції.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі