УКРАЇНСЬКИМ БОРГАМ — ОСОБЛИВИЙ ПІДХІД - Політика - dt.ua

УКРАЇНСЬКИМ БОРГАМ — ОСОБЛИВИЙ ПІДХІД

18 травня, 2001, 00:00 Роздрукувати Випуск №19, 18 травня-25 травня

Туркменістан як кредитор вимагає особливого підходу при реструктуризації боргів України Паризьк...

Туркменістан як кредитор вимагає особливого підходу при реструктуризації боргів України Паризькому клубу кредиторів, оскільки український борг перед ним одного разу вже було реструктуризовано, сказав учора міністр фінансів Ігор Мітюков в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що про це вже можна говорити на рівні експертів. «Я гадаю, що українська делегація і на наступних переговорах дотримуватиметься такої точки зору», — додав міністр.

І.Мітюков підкреслив: особливий підхід до реструктуризації боргів України перед Туркменістаном дозволить дотриматися «паритетності в переговорах» і врахувати той факт, що «решта членів Паризького клубу мають значно більшу міцність фінансових запасів, ніж Туркменістан».

«Я гадаю, що головне — сформулювати таку модель реструктуризації для Туркменістану, щоб вона мала показник чистої реальної вартості, порівнянний з умовами реструктуризації для всіх членів Паризького клубу», — висловив думку І.Мітюков.

За його словами, термін реструктуризації боргу Туркменістану має також враховувати той факт, що цей кредит раніше вже було реструктуризовано.

Реструктуризація боргу України за поставлений їй туркменський газ оформлена міжурядовою угодою від 5 листопада 1994 року. Відповідно до неї, борг України становив 3,44 млн., у тому числі ,54 млн. — пеня. Борг погашався рівномірними щоквартальними платежами на суму ,214 млн. Відсоткова ставка з його обслуговування встановлювалася раз на рік на рівні ставки річного доларового депозиту Libor+1, зафіксованої на 1 січня кожного року.

Останній платіж мав бути здійснений 25 грудня 2001 року, однак у січні 2000 року Україна призупинила обслуговування як цього боргу, так й інших боргів суверенним кредиторам — членам Паризького клубу.

Відтак тепер борг України Туркменістану становить 2 млн.

На початку березня Україна і Паризький клуб розпочали переговори про реструктуризацію українського боргу обсягом близько млрд., однак вони були перервані на етапі очікування Україною пропозицій від Паризького клубу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво