УКРАЇНСЬКІ ТА РОСІЙСЬКІ МАФІОЗІ ВЖЕ КОНКУРУЮТЬ З АРАБСЬКИМИ ТЕРОРИСТАМИ І КОЛУМБІЙСЬКИМИ НАРКОДІЛКАМИ - Політика - dt.ua

УКРАЇНСЬКІ ТА РОСІЙСЬКІ МАФІОЗІ ВЖЕ КОНКУРУЮТЬ З АРАБСЬКИМИ ТЕРОРИСТАМИ І КОЛУМБІЙСЬКИМИ НАРКОДІЛКАМИ

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

Відоме американське аналітичне інтернет-видання «Стратфор» оприлюднило цього тижня аналіз своїх...

Відоме американське аналітичне інтернет-видання «Стратфор» оприлюднило цього тижня аналіз своїх експертів, котрий стосується ролі російських та українських злочинних формувань у світовій торгівлі наркотиками та зброєю. У матеріалі йдеться про можливі варіанти об’єднаних зусиль світової спільноти у боротьбі з наркоділками та світовим тероризмом.

У своєму аналізі «Стратфор» в основному посилається на висновки і оцінки одного із засновників цього видання, відомого в США фахівця з проблем української й російської мафії Роберта Фрідмана. Автори статті відзначають, що втрати терористів в Афганістані, міжнародний тиск на колумбійські синдикати та знищення кількох мексиканських наркокоролів посилили намагання російських і українських мафіозі встановити контроль над світовою торгівлею наркотиками.

Автори аналізу зауважують, що Вашинґтон поки що офіційно не ідентифікував російські та українські синдикати як цілі у війні проти тероризму, незважаючи на явні докази того, що вони постачали велику кількість зброї, танків і вибухівки ісламським бойовикам впродовж багатьох років та створили низку злочинних груп у багатьох країнах, включаючи і територію США.

Посилаючись на колишнього працівника держдепу США Джонатана Вінера, «Стратфор» стверджує, що 75 так званих «королів», лідерів російської й української мафії, яких американський уряд відстежував у світі в 90-і роки, були громадянами Ізраїлю. Як вважає Роберт Фрідман, «зусилля американської влади із розслідувань злочинів лідерів мафії блокували деякі чільні урядовці з тих мотивувань, що оприлюднення таких даних може бути розцінено як прояви антисемітизму.»

«Стратфор» відзначає, що урядові США важко здійснювати співпрацю з урядами Росії, України та Ізраїлю у викритті злочинних груп хоча б тому, що не всі норми міжнародного права щодо видачі злочинців тут функціонують, передає радіо «Свобода». У статті наводяться дані про те, що Федеральне бюро розслідувань США ідентифікувало українські й російські злочинні синдикати, котрі працюють в 50 країнах, зокрема в 30 штатах США.

У статті «Стратфор» йдеться також про факти впливу українсько-єврейської мафії на широке коло злочинних операцій, від секс-бізнесу і до торгівлі зброєю, відмивання брудних грошей. Так, наводяться дані про відмивання цими групами у 1998 році близько 9 мільярдів доларів через банк Нью-Йорк.

Вказується також на зв’язки російської мафії з ісламськими екстремістами з «Аль-Каїди». Наводяться також посилання на ізраїльські урядові оцінки, зокрема, з приводу того, що вірогідні інвестиції російських і українських злочинних синдикатів в ізраїльську економіку, наприклад, із 1970-х років досягають від 4 до 20 мільярдів доларів США.

А також те, що із 800 тисяч російських євреїв, які оселилися в Ізраїлі за минулі 30 років, близько 10 відсотків утягнуті в організовані злочинні групи. «Стратфор» згадує у своїй публікації ізраїльського генерала поліції Хезі Ледера та його звіт, у якому підкреслено, що українська й російська мафія «являє собою стратегічну загрозу існуванню Ізраїлю».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво