Українські миротворці в Косово займалися махінаціями з пальним - Політика - dt.ua

Українські миротворці в Косово займалися махінаціями з пальним

14 січня, 2011, 11:38 Роздрукувати

За інформацією «Дзеркала тижня», військовослужбовці українського контингенту KFOR протягом 2006-2009 рр.. здійснювали масштабні махінації з постачаннями і продажем пального в Косово.

За інформацією «Дзеркала тижня», військовослужбовці українського контингенту KFOR протягом 2006-2009 рр. здійснювали масштабні махінації з постачаннями і продажем пального в Косово.

За даними слідства, проведеного головним управлінням військової служби правопорядку ЗСУ, наприклад, з грудня 2006 року по жовтень 2007 року з використанням підроблених офіційних документів було здійснено 42 поставки палива з Болгарії до Косово об'ємом 1275000 928 літрів вартістю 688 241 євро, а з 12 травня по 30 червня 2008 - 82 поставкипалива на суму 1986 тисяч 309 євро, і 22 поставки - з січня по липень 2009 року на суму 286 тисяч євро.

Крім того, українські військові продавали сертифікати, що були заповнені для постачань палива, нібито необхідного для потреб українського контингенту, які давали право на безмитне ввезення палива. За інформацією слідства,  за один такий документ  військові могли отримати  до 2000 євро. Слідством встановлено, що українські миротворці оформили і надали офіційні документи KFOR приватній фірмі Lukoil Neftohim Bourgas, яка використовувала ці папери для незаконних операцій з паливом.

За інформацією «ДТ», військовослужбовці українського контингенту KFOR здійснювали незаконну діяльність за двома схемами.

Перша з них полягала в купівлі палива в Болгарії та транспортування його через болгарсько-македонський і македонсько-косовський кордон з використанням сертифікатів митного імпорту-експорту KFOR, оскільки всі товари, що надходять до Косова для потреб KFOR, не обкладаються митом та іншими податками.

Друга схема діяла з 2006 року і полягала в купівлі дешевого пального на офіційній французькій базі KFOR на території Косово і подальшого його продажу приватним особам. За одну заправку купувалося 30 тонн пального, отриманий прибуток з неї становив приблизно 15 тисяч євро. На сьогодні в ході розслідування встановлено вже близько 100 подібних операцій.

У розпорядженні редакції «ДТ» є копія листа, який 23 вересня 2009 командувач міжнародної місією KFOR генерал-лейтенант Маркус Бентлер направив заступнику начальника Генштабу ЗСУ, командувачу Об'єднаного оперативного командування ЗСУ генерал-лейтенанту Володимиру Можаровському.

У ньому командувач KFOR звинувачує українських військовослужбовців у спотворенні статистики з використання палива, використанні цивільних сховищ для незаконного зберігання палива і підробці митних сертифікатів. За словами Бентлера, контрабандні цистерни з паливом супроводжували навіть представники української військової поліції.

«При цьому було виявлено контракт між українським контингентом і однією цивільною компанією, підписаний особисто командувачем українського контингенту. Контракт передбачав поставку протягом наступних 10 місяців ще 1,8 млн. літрів палива », - написав Бентлер.

За його попередніми оцінками, в результаті несплати митних зборів уряду Косово було завдано збитків на суму понад 2,75 млн. євро.

У розпорядженні міжнародної військової поліції KFOR знаходяться договори, підписані командиром українського контингенту і директором бази зберігання палива NT Standart Benz на незаконне зберігання палива.

За даними сайту МОУ, командував українським контингентом KFOR в той період підполковник Володимир Веремчук.

На сьогоднішній день, за інформацією «ДТ», капітан першого рангу Володимир Веремчук обіймає посаду начальника відділу - заступника начальника розвідуправління командування ВМСУ. Службових стягнень не має.

Докладніше читайте у статті Тетяни Силіної «Бензинові плями на мундирі» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №45, 23 листопада-29 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >