Українські та литовські депутати підняли в США питання "плану Маршалла" для України - Геращенко

Поділитися
Українські та литовські депутати підняли в США питання "плану Маршалла" для України - Геращенко Геращенко: Українці і литовці добре розуміють підступність Росії
Парламентарії просували у Вашингтоні програми економічної та інвестиційної підтримки України.

Українські депутати і партнери з Литви підняли в США питання "плану Маршалла" для України, повідомила на своїй сторінці в Facebook перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Вона повідомила про те, що в рамках візиту у Вашингтон відбулися зустрічі українських депутатів з американськими колегами в Конгресі, Сенаті і Держдепартаменті.

"На зустрічах в Конгресі, Сенаті, Держдепі, аналітичних центрах я зосередилася на сфері безпеки та гуманітарної, екологічної ситуації в окупованому Донбасі і в Криму, на порушення там прав людини. Закликала США більше уваги і підтримки приділяти не тільки сфері безпеки, але й гуманітарній ситуації, більш активно і голосно вимагати від РФ звільнення заручників (у російських тюрмах і на окупованих територіях)", - зазначила Геращенко.

Вона також повідомила про те, що парламентарії Ганна Гопко та Остап Єднак разом із партнерами з Литви, зокрема, з екс-прем'єром Андрюсом Кубіліусом "просували програми економічної та інвестиційної підтримки України, так званий "План Маршалла".

"Дуже інформативні зустрічі і незвичайний, взаємодоповнюючий формат - українці і литовці, які добре розуміють підступність Росії", - написала віце-спікер ВР.

Геращенко також додала: "Звичайно, було дуже багато питань і щодо внутрішньої ситуації, боротьби з корупцією, проведення реформ, неприпустимість протистояння силових та антикорупційних структур".

Крім того, вона позитивно оцінила підписання президентом США Дональдом Трампом оборонного бюджету, в якому Україні виділяється 350 млн доларів.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку Степан Кубів заявив про те, що "план Маршалла для України" розрахований на десять років і у середньостроковій перспективі (2018-2020 рр.) передбачає виділення 5 млрд доларів на рік.

А голова представництва України при ЄС Микола Точицький повідомив про те, що українсько-литовський проект "плану Маршалла" для України був представлений в європейських інститутах і Єврокомісія серйозно поставилася до нього.

У той самий час перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон повідомив про те, що нічого не знає про "план Маршалла" для України.

Детальніше про перспективи економічного розвитку України і новий "план Маршалла" для Києва читайте в статті Анатолія Максюти "План Маршалла для України: нова можливість чи чергове розчарування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі