Українські політики відреагували на позбавлення Саакашвілі громадянства

Поділитися
Українські політики відреагували на позбавлення Саакашвілі громадянства Публічно підтримали позбавлення Саакашвілі громадянства лише Геращенко і Ляшко з однопартійцями
Опозиція засудила дії президента, фракції парламентської більшості не робили ніяких заяв.

Українські політичні партії та їх представники зробили публічні заяви у зв'язку з підписанням президентом України Петром Порошенком указу про позбавлення громадянства колишнього голови Одеської облдержадміністрації та екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Партія Саакашвілі "Рух нових сил" назвала дії влади "заздалегідь спланованою операцією", яка була проведена саме тоді, коли політик перебував за межами країни.

"Рішення про те, щоб позбавити громадянства Саакашвілі залежить виключно від Порошенка, і не потрібно прикриватися Державною міграційною службою або Комісією з питань громадянства при президентові", – сказано в заяві політсили, поширеній увечері в середу, 26 липня.

У партії також вказали на невідповідність дій президента нормам українського та міжнародного законодавства.

"Міхеїл Саакашвілі має єдине громадянство - українське. Конституція України прямо забороняє позбавлення громадянства (ст. 25 Конституції України). Крім того, це є порушенням ст. 4 Європейської конвенції про громадянство. Також відсутні які-небудь рішення українських судових установ про визнання будь-яких рішень компетентних судів Грузії", – сказано в заяві.

При цьому у партії уточнили, що досі не мають у своєму розпорядженні офіційним підтвердженням факту позбавлення Саакашвілі громадянства, а також анонсували акцію протесту, початок якої заплановано на 13:30 четверга, 27 липня.

Серед парламентських партій чітку позицію у зв'язку з позбавленням Саакашвілі громадянства до вечора середи сформулювали лише "Самопоміч", "Батьківщина" і "Радикальна партія".

У партії Юлії Тимошенко назвали дії президента "ще одним кроком до встановлення диктатури".

"Самопоміч" розцінила позбавлення Саакашвілі громадянства як "інструмент політичного переслідування", звинувативши президента Порошенка в мстивості.

"Хтось використовує авторитет Міхеїла Саакашвілі для підтримки власних рейтингів, надаючи йому громадянство і запрошуючи його на державні посади. А потім позбавляє його громадянства від страху за ті ж рейтинги. Це називається політичними переслідуваннями і є ознакою деспотії. Але найогиднішим є приниження гідності. Ні, не Міхеїла Саакашвілі. А інституту президента України та високого статусу громадянства України. Саме цей статус сьогодні Петро Порошенко не використовує для підвищення авторитету держави, а для персональної вигоди і помсти", – сказано в заяві партії.

Лідер "Самопомочі", міський голова Львова Андрій Садовий повторив тези, озвучені в заяві партії, і висловив надію, що Порошенко може й не підписати указ про позбавлення Саакашвілі громадянства.

"Поки указ про позбавлення українського громадянства Саакашвілі не опублікований на сайті президента, у мене залишається остання надія на здоровий глузд... Позбавляти громадянства політика зі світовим реноме, який після двох успішних термінів на посаді президента Грузії погодився на роботу голови ОДА в Україні, тільки за те, що він став опонентом - це вершина політичного страху.", – написав політик на своїй сторінці у Facebook.

Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко, у свою чергу, висловив задоволення у зв'язку з позбавленням екс-президента Грузії українського громадянства.

"Саакашвілі отримав наше громадянство незаконно! Ми про це заявляли відразу, як він його отримав з барського плеча свого друга Порошенко. Тепер його друг у нього ж громадянство і відібрав. І правильно зробив! Помилки треба вміти визнавати і виправляти!", – сказано в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці Ляшко у Facebook.

Лідер "радикалів" також спростував факт, що Саакашвілі позбавили громадянства на підставі запиту члена фракції Ляшко Андрія Лозового. За словами Ляшка, його однопартієць всього лише намагався з'ясувати у ГПУ інформацію про запити грузинської сторони про екстрадицію Саакашвілі.

Позитивно оцінили позбавлення Саакашвілі громадянства й інші "радикали" - Ігор Мосійчук, Андрій Лозовий, Віктор Галасюк і Дмитро Лінько.

У той же час, "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Опозиційний блок", "Відродження" і "Воля народу" не робили офіційних заяв з цього питання.

Члени фракції "Опоблока" Олександр Вілкул та Михайло Добкін прокоментували ситуацію з Саакашвілі, висловивши, очевидно, свою особисту думку, а не позицію партії.

Обидва вони засудили дії президента Порошенко, негативно висловившись при цьому в адресу самого Саакашвілі і його політичної сили.

"Я проти позбавлення українського громадянства Саакашвілі. Це не демократія. При цьому самого грузинського заробітчанина Міхо вважаю сумним клоуном", – написав Вілкул.

Добкін, у свою чергу, зв'язав з позбавлення екс-президента Грузії українського громадянства з підготовкою до парламентських виборів.

"Те, що його видворяють з країни якраз напередодні дострокових виборів, на наступний день після реєстрації партії, говорить лише про те, що у влади відмовили гальма! Це поганий сигнал суспільству. Це не по-джентельменськи", – зазначив Добкін.

Член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко також невисоко оцінив політичні та організаторські здібності Саакашвілі, назвавши позбавлення його громадянства "виправленням скоєної раніше помилки".

"Незважаючи на величезні надії, які на нього покладалися тисячами українців, він не виправдав очікувань. Думаю, що Михайло статус громадянина України не дуже то і цінував. Швидше, він використовував Україну як запасний аеродром в надії повернутися до Грузії", - висловив припущення Геращенко.

У фракції БПП ситуацію з Саакашвілі прокоментували Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Світлана Заліщук – члени партії "Демальянс", опозиційно налаштовані до керівництва президентської політсили.

"Позбавлення Михайла Саакашвілі українського громадянства - це найдурніше, що можна було придумати, ознака слабкості, який не прикрашає президента України. Дурніші була тільки посадка Юлії Тимошенко за часів Віктора Януковича", – зазначив Найєм.

Заліщук назвав дії президента "закручуванням гайок" і усуненням політичних конкурентів.

"Мені шкода, що президент Порошенко веде країну цією дорогою... Знищення політичних конкурентів не на виборах, а в інший спосіб, - це головний урок, який Порошенку залишив попередник. Президент обирає граблі. Сміття для Садового. Громадянство для Саакашвілі. Думаю, ми ще станемо свідками багатьох режисерських розробок", – написала політик.

Лещенко, у свою чергу, пов'язав позбавлення Саакащвили громадянства з намірами Банковій прибрати його з української політики й змусити просити притулок у США.

Партія "Демальянс" назвала ситуацію з громадянством Саакашвілі "черговою демонстрацією слабкості влади".

"Вони не готові слухати своїх опонентів, їм не потрібна альтернативна думка, вони не вміють чесно перемагати на виборах. Придворні інтриги, змови, схеми і маніпуляції - ось зрозумілий для них "порядок денний", – сказано в заяві партії.

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко назвав дії президента "підступними й гидкими" і пообіцяв повернути Саакашвілі українське громадянство в разі обрання президентом.

Нагадаємо, 26 липня у Державній міграційній службі України повідомили, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Підставою для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті, що перебуває в розшуку на батьківщині.

Запит до Генпрокуратури з приводу українського громадянства Саакашвілі направив депутат від "Радикальної партії Андрій Лозовий, а ГПУ відправила його до ГМС.

Президент України Петро Порошенко надав Михеилу Саакашвілі українське громадянство указом від 30 травня 2015 року. У той же день Саакашвілі був призначений головою Одеської облдержадміністрації.

7 листопада 2016 року Міхеїл Саакашвілі оголосив, що прийняв рішення піти у відставку з посади голови Одеської обласної державної адміністрації. Говорячи про причини свого рішення, Саакашвілі виступив з критикою президента України Петра Порошенка. Президент прийняв відставку Саакашвілі 9 листопада.

У липні 2017 року Міністерство юстиції України провело реєстрацію зміни назви політичної сили "Рух нових сил" на "Рух нових сил Михеїла Саакашвілі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі