Українські партії масово скуповують рекламу за державні кошти – КВУ

Поділитися
Українські партії масово скуповують рекламу за державні кошти – КВУ Олег Ляшко купив собі рекламу на ТБ за державні кошти
Радикальна партія, "Самопоміч" та "Опозиційний блок" витрачають значні відсотки коштів на розміщення політреклами.

Комітет виборців України проаналізував фінансові звіти парламентських політичних партій за ІІ квартал 2017 року.

За квітень-червень "Радикальна партія" витратила на статутну діяльність 13 млн грн, з яких 12,8 млн грн склали кошти держбюджету. 45% всіх коштів було витрачено на рекламу на ТБ: найбільше, 3,2 млн, було передано ТОВ "Інформаційне агенство "112-Україна та 1,9 млн грн – ТОВ "Новини 24". На заробітну плату РПЛ витратила 2,4 млн грн, на оренду приміщень – 0,3 млн грн

"Самопоміч" витратила за три місяці 19,8 млн, із яких 98% склали кошти державного бюджету. Найбільше коштів, 26% всієї суми, "Самопоміч" витратила на видавничу діяльність, а саме на друк та розповсюдження партійної газети. Більше 1 млн пішло на рекламу по ТБ та радіо. 23% коштів було витрачено на матеріальні витрати та оплату послуг, 19% – на заробітну плату, 8% – на оренду приміщень.

"Опозиційний блок" вперше відзвітувався про витрачання коштів з державного бюджету. За квітень-червень партія витратила найменше з усіх політичних сил – 3 млн грн (1,3 млн – кошти держбюджету). Третину всіх коштів Опоблок спрямував на політичну рекламу. Зокрема, 1 млн було витрачено на розміщення зовнішньої політичної реклами, 1,5 млн – на оренду приміщень. Рекламні матеріали були оплачені за власні кошти партії.

"Блок Петра Порошенка "Солідарність" упродовж ІІ кварталу витрачав виключно кошти із держбюджету. Всього було витрачено 22,1 млн грн, що є найбільшим показником з усіх партій. 62% коштів було спрямовано на утримання місцевих організацій партії, 9% - на заробітну плату, 7% - на матеріальні витрати та оплату послуг.

"Батьківщина" витратила на свою діяльність 4,3 млн грн (з них 4 млн – кошти держбюджету). Третину коштів, 32%, "Батьківщина" спрямувала на оренду приміщень, 28% - на матеріальні витрати та оплату послуг, 14% - на заробітну плату.

"Народний фронт" витратив за три місяці 21,3 млн, із яких 18,7 млн склали кошти із держбюджету. Всі витрати пішли на заробітну плату (36%), оренду приміщень (37%) та оплату податків і зборів (24%). У центральному апараті партії працює 27 осіб, в місцевих організаціях – 616. При цьому жодна місцева організація партії не має статусу юридичної особи, що свідчить про централізований характер управління.

Комітет виборців України

У ІІ кварталі 2017 року "Народний фронт" отримав з державного бюджету України 28,4 млн грн, БПП "Солідарність" - 28 млн, "Самопоміч" - 25,1 млн, Опоблок – 12,1 млн, Радикальна партія – 9,5 млн, "Батьківщина" - 7,2 млн грн.

Детальніше про державне фінансування політичних партій читайте в матеріалі Андреаса Умланда і Міріама Космеля "Державне фінансування політичних партій: Доленосна реформа чи політична косметика?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі