Українська діаспора у США пропонує Януковичу зустрітися - Політика - dt.ua

Українська діаспора у США пропонує Януковичу зустрітися

22 вересня, 2011, 05:18 Роздрукувати

Українська діаспора у США написала відкритий лист президенту України Віктору Януковичу.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Шановний пане Президенте! У вересні 2010 року Український Конгресовий Комітет Америки (УККА), організація, яка представляє більше мільйона американців українського походження, звернувся з листом до Вас, вказуючи на нашу стурбованість ситуацією в Україні. До сьогоднішнього дня, дуже мало з тих питань було розглянуто урядом України, а, навпаки, ситуація з правами людини і національними правами в Україні тільки погіршилася, про що свідчить не лише арешт і слідство колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, а також інші політичні переслідування у країні", - йдеться в листі.

Представники української діаспори вважають, що українська влада успадкувала радянський режим.

"Як писав Левко Лук'яненко, "Ідея національної свободи настільки потужна і значна, благородна і висока, що за неї гинули в усі віки". Десятиліттями антиукраїнська радянська пропаганда спотворювала історію України, намагаючись витерти зі сторінок нашої історії саме цю велику ідею, а з нею наших українських героїв. Сьогодні дії уряду продовжують таку ж антиукраїнську політику: далі ведуться спроби переписування історії України, спрямовані на знищення української національної ідентичності, заперечування Голодомору як акту геноциду проти українського народу, закриття Музею Української Народної Республіки і офіційне скасування звання Героя України для Степана Бандери і Романа Шухевича тощо", - підкреслили автори документа.

Автори також вказують, що "ми не втрачаємо надії, що ви зрозумієте помилковість вашої сьогоднішньої позиції, і приймете тягар чесної служби нашому народу в Україні і поза нею, і конкретними діями проявите зміни у Вашому політичному курсі в бік конструктивних дій щодо міжнародних стандартів людських і національних прав у гуманітарних, правових та економічних площинах.

Українофобські міністри, які не поважають українські цінності, ніяким чином не мають права залишатися в уряді і продовжувати дії проти українського народу та української держави. Росія - це сусід України, з яким у нас довга історія поневолення і переслідування. Знаємо, що з сусідами треба жити у злагоді, але водночас не забувати своєї історії, яку такі, як Дмитро Табачник, намагаються по-радянськи витерти".

Діаспора також зазначила, що готова зустрітися з В.Януковичем для конструктивного діалогу.

"Сьогодні, ми підтверджуємо нашу позицію і підкреслюємо, що ми продовжуємо твердо стояти на наших принципах. Як говорилося в нашому попередньому листі, ми готові зустрітися з вами й іншими посадовими особами уряду для конструктивного діалогу, але тільки якщо побачимо у всіх сферах українського уряду дотримання демократичних принципів і Вашу щиру турботу про українську націю та її численні проблеми. Одночасно, УККА розуміє, що уряд України розпочав процес виконання своїх зобов'язань по відношенню до уряду США, сплативши початкові кошти на спорудження пам'ятника жертвам українського Голодомору-геноциду у Вашингтоні, Округ Колумбія" , - говорять автори в посланні.

Окрім того, зараз близько 30 представників діаспори пікетують представництво України при ООН з плакатами, які закликають до відставки В.Януковича. Акція проходить під гаслами "Геть Януковича!", "Геть Азарова!", "Геть українофобів!", "Геть Табачника!". Учасники акції також тримають в руках плакат із портретом Тимошенко за тюремними ґратами, напис на плакаті такий: "Ні політичним репресіям, Україні волю!"

Нагадаємо, вчора українській діаспорі не дозволили провести акцію на знак протесту проти політики президента В.Януковича у Нью-Йорку біля будівлі Місії асамблеї ООН. Підставою для відмови став той факт, що представники української діаспори не встигли завчасно подати заявку.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >