Україні та Грузії — «ні», Сербії — «так»?

Поділитися
Президент Франції Ніколя Саркозі у понеділок ввечері оголосив, що про членство України і Грузії в Євросоюзі поки не йдеться, повідомляє «Інтерфакс»...

Президент Франції Ніколя Саркозі у понеділок ввечері оголосив, що про членство України і Грузії в Євросоюзі поки не йдеться, повідомляє «Інтерфакс». Відповідаючи на запитання журналістів під час прес-конференції в Брюсселі за підсумками саміту ЄС, він нагадав про угоду, укладену державами Євросоюзу у Ніцці. У цьому договорі число членів ЄС поки закріплено на рівні 27 країн.

«Грузія нас не просила про терміновий вступ у Євросоюз», — зазначив Н.Саркозі, який нині головує в ЄС.

Говорячи про європейські перспективи України, французький президент заявив, що Євросоюз має намір розвивати відносини з Києвом. «Ми приділяємо велику увагу розвитку наших відносин з Україною», — сказав французький лідер.

А от Сербія за сприятливого розвитку подій вже в 2009 році зможе набути статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу, заявив у середу голова Європейської комісії (ЕК) Жозе Мануель Баррозу. «Я гадаю, що коли все йтиме за планом, коли всі умови будуть виконані, наступного року буде можливо надати Сербії статус кандидата», — заявив він журналістам у Брюсселі після зустрічі з президентом Сербії Борисом Тадичем. За словами Ж.М.Дурана Баррозу, для того щоб стати кандидатом на вступ до ЄС, Сербії необхідно докласти зусиль. Зокрема вона повинна довести, що в повному обсязі співробітничає з Міжнародним трибуналом по колишній Югославії. «Нам належить виконати непросту роботу, потрібно ще усунути ряд перешкод, але, з огляду на бажання сербського народу, мрія побачити одного дня Сербію у складі ЄС може стати реальністю», — додав глава ЄК.

Україна ж, Грузія і Молдова можуть розраховувати на підтримку Євросоюзу в питанні їхньої територіальної недоторканності і суверенітету. Про це в понеділок у Брюсселі в Європейському парламенті після закінчення позачергового саміту Європейського Союзу заявила європейський комісар з питань зовнішньої політики і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер. «Наше зобов’язання, дане в червні щодо розвитку Східного партнерства і Європейської політики сусідства демонструє законний інтерес Євросоюзу в регіоні. Ці політики підкреслюють, що ми не можемо допустити нових розділювальних ліній у Європі і що партнери, такі як Грузія, Україна і Молдова, можуть розраховувати на нашу підтримку їхньої територіальної недоторканності і суверенітету», — заявила вона.

У зв’язку з цим єврокомісар відзначила готовність ЄС прискорити і поглибити роботу стосовно нового Східного партнерства, «щоб затвердити наші пропозиції якомога швидше».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі