Україні потрібна політична та економічна стабілізація - Політика - dt.ua

Україні потрібна політична та економічна стабілізація

26 лютого, 2010, 17:33 Роздрукувати Випуск №8, 26 лютого-5 березня

Головний виклик, перед якими постала після президентських виборів Україна, — стабілізація політичної та економічної систем...

Головний виклик, перед якими постала після президентських виборів Україна, — стабілізація політичної та економічної систем.

Про це йдеться в резолюції Європейського парламенту, ухваленій 25 лютого.

Члени Європарламенту вітають той факт, що президентські вибори відповідали більшості стандартів вільних і чесних виборів, у них брали участь багато кандидатів з альтернативними політичними поглядами.

«Політична та економічна стабілізація України передбачає конституційну реформу, зміцнення влади закону, залучення меншин у політичний процес, соціальну ринкову економіку та боротьбу з корупцією», — сказано в резолюції.

Європейський парламент визнав європейські прагнення України, зазначаючи, що вона «може подати заявку на вступ до ЄС, як будь-яка європейська держава, що визнає принципи свободи, демократії, поважає права людини і фундаментальні свободи, владу закону».

«Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі дозволила б Україні поступово інтегруватися у внутрішній ринок ЄС, включаючи поширення на Україну чотирьох свобод (цього ринку)», — вказується в документі.

Крім того, члени ЄП закликали до укладання нових угод між ЄС і Україною — про забезпечення поставок енергії, у тому числі надійної системи транзиту газу і нафти. Вони закликали Україну ратифікувати документ про приєднання до Договору про енергетичне співтовариство та ухвалити новий закон про газ, який відповідав би Директиві ЄС про загальні правила внутрішнього ринку природного газу.

Також члени Европарламенту настійно закликали до розробки дорожньої карти руху до безвізового режиму для України, зокрема як проміжного кроку до скасування нинішніх візових зборів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво