Україні, ЄС і російській опозиції час змінити свою політику - Atlantic Council

Поділитися
Україні, ЄС і російській опозиції час змінити свою політику - Atlantic Council Україні і ЄС варто відмовитися від політик, які суперечать одна одній.
Київ не може торгувати з окупованими територіями і вимагати від Заходу посилити санкції, а ЄС не повинен відмивати російські гроші.

Російська окупація Криму триває вже третій рік, і ніщо не вказує на те, що президент Володимир Путін виведе свої окупаційні війська.

США і Канада підтвердили, що будуть продовжувати свої санкції проти Росії до тих пір, поки Крим буде окупований. Але процес визволення українського півострова може зайняти десятиліття. Щоб збільшити ефективність західного тиску на Росію потрібні три додаткові політики.

Про це в статті для Atlantic Council пише канадський політолог українського походження Тарас Кузьо.

Перш за все, на його думку, Україна повинна припинити чекати від Заходу посилення санкцій проти Росії в той час, як вона сама продовжує торгувати з Кримом і двома псевдореспубліками в Донбасі, підконтрольними Москві. Українські лідери не мають морального підґрунтя, коли закликають Вашингтон і Брюссель продовжувати санкційний режим, а в цей час українська сторона отримує доходи від торгівлі з Кримом і так званими "ДНР" і "ЛНР". Автор зауважує, що саме українські і кримськотатарські активісти виступили проти пожинання прибутків від торгівлі з окупованими російськими силами територіями, а не український уряд.

"Настав час, щоб США почали вимагати від українських лідерів серйозного ставлення до санкцій. Блокада, організована активістами, лише посилює напругу і політичну нестабільність. Це загрожує Україні третім Майданом. Нічого з цього не в інтересах США", - йдеться в статті.

По-друге, західні дипломати і політики повинні пояснити російським опозиціонерам, що вони не можуть розраховувати на те, що їх будуть вважати демократами, якщо вони підтримують путінську незаконну анексію Криму чи поділяють твердження Путіна, що українці нібито не окремий народ. Західні фонди, які отримують фінансування від американського уряду і працюють над просуванням демократії, повинні пригрозити, що перестануть підтримувати тих членів російської опозиції, які поділяють російські шовіністичні і імперіалістичні дії.

Кузьо зауважує, що більшість представників опозиції в Росії до цього часу підтримували окупацію Криму.

"Російський демократ перестає бути демократом, коли він починає говорити про Україну", - цитує експерт книгу екс-президента України Леоніда Кучми "Україна - не Росія".

Власне, з усіх російських опозиціонерів лише Борис Нємцов, якого вбили у лютому 2015 року, а також непопулярна партія "Яблоко" не розділяли поширених в Росії шовіністичних поглядів на українців і виступали проти окупації Криму.

Тим часом, Олексій Навальний, який нещодавно зміг переконати десятки тисяч росіян вийти на вулиці і виступити проти корумпованої влади, здається більше націоналістом, ніж демократом. Він так само стверджує, що українці - не окремий народ. Він підтримує інтеграцію Росії і України.

По-третє, ЄС повинен узгодити свої дії. До цього часу ЄС підтримував санкції проти Росії, але водночас був і "глобальним ландроматом", приймаючи мільярди брудних доларів з Росії. Кузьо вказує на звіт організації Organized Crime and Corruption Reporting Project, в якому йдеться, що путінська Росія відмила до 80 мільярдів доларів у період між січнем 2011-го і жовтнем 2014-го року. Експерт Андрес Аслунд стверджує, що Росія і Україна перевели на офшори в ЄС з 1991 року 700 мільярдів і 100 мільярдів доларів відповідно.

Кузьо підкреслює, що надаючи притулок брудним грошам з Росії, ЄС тим самим заохочує корупцію. Це може бути використано для диверсії, інформаційної війни, підкупу європейських політиків, підриву довіри до банків.

"Правду кажучи, найбільший експорт Путіна на Захід - це не нафта і газ, а корупція. На Заході політичні консультанти, лобісти, юристи, податкові консультанти, приватні школи, журналісти були корумповані через згоду приймати такі гроші", - йдеться в статті.

Це поглиблює цинічне переконання російських лідерів у тому, що у всіх є ціна і справа лише в тому, щоб домовитися. Це в результаті підриває західну моральну позицію щодо переваг належного управління, а також обґрунтованість санкційної політики ЄС.

Американські політики повинні переконати українських лідерів, російських опозиціонерів і ЄС відмовитися від політик, які суперечать одна одній. Оскільки це дозволяє Росії руйнувати і обходити санкційний режим.

Раніше один з авторів американських санкцій Едвард Фішман писав на сторінках Wall Street Journal, що санкції Заходу проти Росії були розроблені так, щоб їхня дія була тривалою. Скептики були переконані, що інтерес Заходу до України не великий, а той час як геополітичне значення України для Росії дуже велике. Дехто чекав, що Москва спробує вимотати Вашингтон і Брюссель. Але нічого такого не сталося.

Тим часом, набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти Росії. Тож всім особам з санкційного списку заборонений в'їзд в ЄС, а їхні активи, у разі виявлення в європейських банках, підлягають заморожуванню

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі