Україні слід урівняти Крим та Донбас у статусі окупованих територій – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні слід урівняти Крим та Донбас у статусі окупованих територій – експерт Росія буде робити все можливе, щоб питання Криму та Донбасу розглядалися окремо
Києву не варто сподіватися на те, що РФ ослабне та покине українські території самостійно.

Для якнайшвидшої деокупації окремих районів Донецької та Луганської області, а також Кримського півострова, українській стороні слід урівняти дані території у статусі окупованих та перенести всю повноту відповідальності за соціально-економічне становище цих територій на Росію, як на країну-агресора.

Про це у своїй статті для DT.UA пише політолог, директор Агентства розвитку Приазов'я Костянтин Батозький. На його думку, обраний Києвом шлях розведення даних процесів показав свою неефективність.

"Надія на те, що Росія різко послабить хватку й добровільно залишить наші землі, мінімальна, а тому не може лежати в основі державної стратегії. Тим більше історичний досвід свідчить, що Росія ніколи не залишала добровільно окупованих нею територій", підкреслив автор.

На думку аналітика, вибір іншого шляху відкриє перед Україною нові можливості. Так, визнання факту окупації на законодавчому рівні дозволить "назвати речі своїми іменами".

"Петро Порошенко неодноразово заявляв, що військової альтернативи мінським угодам не існує. Але якщо це так, то чому ми продовжуємо АТО? А якщо це не так, то чому ми не наступаємо?", – зазначив Батозский.

Експерт вказує, що визнання очевидного факту окупації дозволить наділити РФ статусом країни-агресора, що полегшить Києву завдання по відкриттю проти Кремля юридичного фронту на міжнародному рівні.

Нарешті, надання Криму та ОРДЛО однакового статусу, на думку політолога, не дозволить політикам "вирішити одну проблему за рахунок іншої", відмовившись від вирішення кримського питання в межах Мінського процесу.

Автор зазначає, що Росія буде робити все можливе для окремого розгляду питань Криму і Донбасу, в той час як інтерес України полягає в тому, щоб рішення даних проблем відбувалося синхронно.

Читайте також: Росія відновила в Криму береговий ракетний комплекс "Утес"

У червні заступник голови Верховної Ради України Оксана Сыроїд у своїй статті для DT.UA розповіла про основні етапи деокупації Криму та Донбасу. На звільнених від окупаційних військ територіях повинно бути введено військовий стан та відновлено український суверенітет через інститут військових адміністрацій, які повинні взяти на себе функцію як органів місцевого самоврядування, так і органів державної влади.

Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму та ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деоккупация: початок" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі