УКРАЇНА ЯК МІСТ МІЖ ЄС І КРАЇНАМИ СНД - Політика - dt.ua

УКРАЇНА ЯК МІСТ МІЖ ЄС І КРАЇНАМИ СНД

7 лютого, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №5, 7 лютого-14 лютого

Україна в рамках головування в СНД має намір стати сполучною ланкою між розширеним Європейським Союзом і державами Співдружності, заявив Президент України Леонід Кучма...

Україна в рамках головування в СНД має намір стати сполучною ланкою між розширеним Європейським Союзом і державами Співдружності, заявив Президент України Леонід Кучма.

Виступаючи в четвер у Києві перед акредитованими в Україні представниками дипкорпусу, Л.Кучма назвав пріоритетними напрямами зовнішньої політики України співробітництво з ЄС, Польщею, Російською Федерацією, розвиток відносин із НАТО, передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна».

«Наше оточення — це, передусім, Старий світ, Європа, наш материнський континент, з історією якого нерозривно пов’язані багато поколінь моїх співвітчизників», — сказав Л.Кучма. У зв’язку з цим він підкреслив, що «Україна не має історичного права й не залишатиметься осторонь процесів об’єднання Європи». «Європа не буде об’єднаною, поки за її межами залишатиметься бодай одна нація, що почувається її частиною, що прагне до неї», — сказав Президент.

За його словами, Україна й надалі спиратиметься на підтримку країн Центрально-Східної Європи. «Особливі надії покладаємо на поглиблення стратегічного партнерства з Республікою Польща, чиї пропозиції про взаємодію між Україною і ЄС ми високо цінуємо й підтримуємо», — сказав Л.Кучма.

Президент назвав одним із пріоритетних напрямів відносини з Північноатлантичним альянсом, наголосивши, що схвалений у Празі план дій Україна—НАТО є свідченням визнання й підтримки євроатлантичного курсу України.

Він підкреслив, що Україна не має «навіть найменших намірів» відступати від проголошених пріоритетів у реалізації євроатлантичного курсу. За словами Президента, Україна «також не має намірів відмовлятися від поглиблення відносин стратегічного партнерства з Російською Федерацією». «При цьому розглядаю європейський і російський напрями зовнішньополітичної діяльності України як взаємодоповнюючі», — сказав він.

Л.Кучма з задоволенням констатував, що протягом останніх місяців Україні вдалося домогтися реальних зрушень у розв’язанні низки проблем у відносинах із Росією. Він відзначив, що в рамках Року Росії в Україні країни планують вивести «на нову траєкторію» взаємодію в сферах економіки, науки й культури. «Головні зусилля, безумовно, ми докладемо для розв’язання проблем у торговельно-економічній площині», — сказав Президент.

Крім того, за його словами, минулий рік приніс Україні «прориви в розвитку» партнерських відносин із Китаєм та Індією. Країна приділятиме велику увагу зміцненню цих відносин.

Президент заявив про намір поглиблювати співробітництво з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво