Україна вирішила, що новий закон про вибори обійдеться і без Венеціанської комісії

Поділитися
Українська влада не подавала запит Венеціанській комісії з проханням проаналізувати зміни до основного законопроекту про вибори. Про це повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

За словами Маркерта, про те, що законопроект про вибори зазнав кардинальних змін, він дізнався, лише прибувши до України.

«Це стало зрозуміло лише під час мого візиту до України. Під час парламентських слухань (1 грудня-ред.) я дізнався від депутатів, що вони внесли суттєві зміни в законопроект у порівнянні з тим текстом, який ми вивчали. Звичайно, нам і раніше надходили певні сигнали про існування якихось відмінностей, але досі ми не уявляли, що відмінності настільки серйозні», - сказав секретар ВК в інтерв'ю «КоммерсантЪ-Украина».

За словами Томаса Маркерта, Україна не зверталася до Комісії з проханням проаналізувати новий документ, але якби навіть таке звернення з'явилося, то часу на аналіз у ВК не залишається.

«Нам не надходив запит від України з приводу такого аналізу, і я не думаю, що зараз в цьому є необхідність. Ваш виборчий закон буде прийнято незабаром, а наступна сесія ВК відбудеться тільки у грудні, тому навряд чи можна встигнути отримати висновок комісії до голосування в Раді», - повідомив Маркерт.

Він також розповів, що поверхневе вивчення документа показало, що в новій редакції з'явилися статті, які «створили низку нових проблем».

«Ми тільки зараз отримали копію тексту законопроекту, він у мене у папці - сто сторінок українською мовою. Як ви розумієте, мені поки складно детально прокоментувати його положення. Але навіть зараз я можу констатувати: схоже, зміни, внесені більшістю, створили кілька нових проблем у виборчому законі. Наприклад, з'явилися проблеми у розділах про скасування реєстрації кандидатів, про принципи формування виборчих комісій. Ці нові норми безумовно не відповідають рекомендаціям ВК», - сказав Маркерт.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що текст законопроекту, поданого в парламенті депутатами більшості відрізняється від того тексту, який розроблявся робочою групою, створеною за рішенням президента України Віктора Януковича, і який було подано для висновку комісії.

Голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов підтвердив раніше, що «текст внесеного коаліцією закону на третину відрізняється від розробленого робочою групою і того, що пройшов експертизу у Венеціанській комісії».

31 жовтня радник президента, керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації президента Марина Ставнійчук заявила, що якщо закон про вибори буде прийнято в нинішньому вигляді, голова держави його ветує.

Венеціанська комісія порекомендувала Україні замість переходу до змішаної системи виборів ввести пропорційну з відкритими регіональними списками.

Лідери опозиційних фракцій «БЮТ-Батьківщина» і НУНС наполягають на відкликанні всіх законопроектів про вибори і створенні спільної робочої групи для написання нового законопроекту. В іншому випадку опозиційні депутати пообіцяли не брати участь у засіданні парламенту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі