Україна від сьогодні головує у Комітеті міністрів Ради Європи - Політика - dt.ua

Україна від сьогодні головує у Комітеті міністрів Ради Європи

11 травня, 2011, 06:14 Роздрукувати

У середу, 11 травня, Туреччина передасть Україні головування в Комітеті міністрів Ради Європи.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко сьогодні візьме участь у 121-му засіданні голів МЗС країн Ради Європи, яке відбудеться у Стамбулі. Там же відбудеться і церемонія передання головування.

Україна буде головувати в Комітеті міністрів Ради Європи з травня по листопад 2011 року. За інформацією українського МЗС, пріоритетними напрямками її діяльності під час головування стане захист прав дитини, виконання рішень Європейського суду з прав людини, удосконалення системи місцевого самоврядування та захист прав людини з обмеженими можливостями.

Голова правління української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко вважає, що зробити акцент на дотриманні прав людини під час головування в Комітеті міністрів Ради Європи Київ змусили західні країни, оскільки в даний момент Україна все далі відходить від демократичних принципів. За його словами, окрім того, що Україна є лідером за зверненнями до Європейського суду з прав людини, у країні ще й не виконуються рішення цього міжнародного судового органу.

«Є певні кроки для виконання рішень Європейського суду. Але їх можна порахувати на пальцях однієї руки. Тому європейські країни можуть сказати, що хай Україна спочатку сама навчиться виконувати міжнародні вимоги, а потім нас повчає, головуючи в Раді Європи», - зазначив А.Бущенко.

Експерти відзначають також, що головування України в Комітеті міністрів Ради Європи припало на досить складний час для цієї міжнародної організації, оскільки Рада Європи стоїть на порозі масштабних реформ, що викликають суперечності між країнами. Перш за все, це раціоналізація структури Ради Європи, реформа Європейського суду з прав людини, а також поглиблення співпраці з ЄС.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >