Україна стурбована відсутністю ПРОгресу

Поділитися
Україна стурбована відсутністю прогресу у двосторонніх переговорах між Росією і США навколо системи протиракетної оборони країн — членів НАТО в Європі.

Україна стурбована відсутністю прогресу у двосторонніх переговорах між Росією і США навколо системи протиракетної оборони (ПРО) країн - членів НАТО в Європі, заявляє українське Міністерство закордонних справ.

«Загострення відносин між Росією і США у сфері роззброєння та контролю над озброєннями може негативно позначитися на ефективності багатосторонніх зусиль зі зміцнення безпеки та довіри в Європі», - сказано в коментарі МЗС України у зв’язку із заявою російського президента Дмитра Медведєва стосовно ситуації, яка склалася навколо системи ПРО країн НАТО в Європі.

У МЗС упевнені, що така ситуація не сприятиме забезпеченню національних інтересів України, оскільки Росія і США є стратегічними партнерами та гарантами безпеки Української держави за Буда­пештським меморандумом від 5 грудня 1994 року.

«Закликаємо обидві країни продемонструвати політичну волю і знайти взаємоприйнятні форми взаємодії з питань створення ПРО в Європі в інтересах зміцнення глобальної та регіональної безпеки», - зазначає МЗС України.

Як раніше повідомляло агентство «Інтерфакс-Україна», Д.Медведєв заявив, що в разі несприятливого розвитку ситуації з європейською ПРО для Росії країна залишає за собою право відмовитися від подальших кроків у галузі роззброєння та контролю над озброєннями. «За несприятливого розвитку ситуації Росія залишає за собою право відмовитися від подальших кроків у галузі роззброєння і, відповідно, контролю над озброєннями», - заявив Д.Медведєв у зв’язку із ситуацією, яка склалася навколо системи ПРО країн НАТО в Європі.

Він додав: «Крім того, враховуючи нерозривний взаємозв’язок між стратегічними наступальними та оборонними озброєннями, можуть виникнути підстави для виходу нашої країни з Договору про СНО. Це передбачено самим змістом договору».

Президент РФ заявив, що стратегічні балістичні ракети, що надходять на озброєння, оснащуватимуться перспективними комплексами подолання ПРО, а Збройні сили Росії повинні розробити заходи, які за небхідності руйнуватимуть інформаційні та керуючі засоби системи протиракетної оборони.

Д.Медведєв також сказав, що, як і раніше, переконаний у тому, що створення в Європі спільної системи ПРО за секторальним принципом відкриє Росії і НАТО можливості на справжнє стратегічне партнерство.

Він нагадав про свою ініціативу, висунуту на саміті Ради Росія-НАТО в Лісабоні, про створення в Європі спільної системи ПРО, побудованої «за секторальним принципом».

Д.Медведєв підкреслив, що при побудові системи ПРО за секторальним принципом кожна сторона відповідатиме за певний сектор. Росія, роблячи такі пропозиції, за його словами, була готова й до подальшої модифікації системи з урахуванням думки натовських партнерів. Конфронтацію у відносинах, додав президент, можуть замінити принципи рівноправності, взаємної довіри та передбачуваності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі