Україна повернулася до «рівня диктатури» 2004 року - Політика - dt.ua

Україна повернулася до «рівня диктатури» 2004 року

9 лютого, 2011, 14:12 Роздрукувати

Більшість експертів вважає, що за рік правління президент України Віктор Янукович наблизився до диктаторського режиму так, як Леонід Кучма в останній рік перебування на посаді глави держави.

Такі дані за підсумками опитування експертів оприлюднила директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна на прес-конференції у Києві в середу, 8 лютого.

За її словами, до такого висновку прийшло більшість з опитаних фондом 63-х українських експертів. Зокрема, за десятибальною шкалою, яка пролягає від «повністю диктаторського» (1 бал) до «повністю демократичного режиму», експерти розмістили «Україну Януковича» на позначці 4,75 бала, а кілька років тому, в останній рік другої каденції Кучми, експерти розмістили Україну на позначці 4,6 бала.

Окрім того, за словами Бекешкіної, 47 експертів назвали головним «дефіцитом» української демократії ігнорування законів і непрацюючу Конституцію.

«Вразливим місцем демократії в Україні є відсутність верховенства права і рівності всіх громадян перед законом», - сказала Бекешкіна, посилаючись на думки експертів.

При цьому вона зазначила, що українська судова система є залежною від виконавчої влади і від політичних інтересів, а тому занадто корумпована.

Також, за словами Бекешкіної, іншим чинником, що заважає розвитку демократії в Україні, є порушення балансу в системі влади. Розподіл гілок влади де-факто відсутній, тому відбувається «божевільна концентрація влади у президента і, як наслідок, - « ручне управління країною», вважають експерти.

Ще одним «вразливим місцем демократії», на думку експертів, є відсутність реальних важелів впливу на владу, оскільки опозиція, експерти і прості громадяни відсторонені від процесу розробки і прийняття рішень на всіх щаблях влади.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва проводив опитування експертів з 28 січня по 4 лютого 2011 року. У цілому було опитано 63 експерта.


 

За матеріалами УНІАН

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >