Україна посилить миротворчий контингент у Кот-д'Івуарі

Поділитися
Український миротворчий контингент у Кот-д'Івуарі може бути посилений за рахунок української місії ООН у Ліберії, переведеної туди з Кот-д'Івуара раніше, заявляє президент України Віктор Янукович.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) розглядається питання про посилення миротворчого контингенту України в операціях ООН у Кот-д'Івуарі. "Сьогодні на порядку денному питання про направлення миротворчого контингенту в наданні підтримки операції ООН у Кот-д'Івуарі", - сказав глава української держави, відкриваючи засідання РНБО в середу, 2 лютого.

Він нагадав, що 19 січня Рада безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію про розширення миротворчої операції ООН у Кот-д'Івуарі. У зв'язку з цим, окрім офіційної ноти Секретаріату ООН до України, як до держави-контрибутора безпеки в цьому регіоні, з проханням посилити українську підтримку миротворчих сил ООН звернувся особисто Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Янукович переконаний, що розширення присутності українців-миротворців у Кот-д'Івуарі відповідає національним інтересам України і укріпить її міжнародний авторитет. "Зважаючи на те, що ми будемо виконувати миротворчу функцію в регіоні Західної Африки і виходячи з перспективи додаткового розгортання економічної присутності України - а це наші з Вами національні інтереси на Африканському континенті - впевнений: наше рішення про посилення підтримки миротворчих сил ООН у Кот-д ' Івуарі відповідає національним інтересам і суттєво зміцнює українські позиції на міжнародній арені", - сказав він.

Президент також переконаний, що це також є гарною можливістю підтримувати в належній бойовій формі українських військових.

"У Кот-д'Івуарі продовжують виконувати миротворчу функцію два військові вертольоти Мі-8МТ із екіпажами та перебазуються на тимчасовій основі 3 бойових ударних вертольоти Мі-24 з екіпажем зі складу місії ООН у Ліберії", - розповів Янукович. При цьому він зазначив, що "інших аналогічних видів вертольотів в цьому регіоні немає".

4 листопада 2010 Верховна Рада 240 голосами прийняла закон "Про схвалення рішення Президента України щодо участі миротворчого контингенту України в наданні оперативної підтримки Місії ООН у Кот-д'Івуарі". Закон розроблено з метою нормативно-правового оформлення указу президента України "Про направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні оперативної підтримки Місії ООН у Кот-д'Івуарі", відповідно до вимог статті 4 закону "Про участь України в міжнародних миротворчих операціях".

23 листопада у Кот-д'Івуар було направлено 25 українських солдатів. 24 січня 2011 вони були передислоковані до Ліберії, а на їх місце прибула миротворча група з 23 українських вертолітників. Вони розташувалися у міжнародному аеропорту міста Буаке, в їхньому розпорядженні - два вертольоти Мі-8. Аеродром знаходиться під охороною військових з Пакистану. Миротворцям заборонили вживати воду і їжу, що не постачається продовольчою службою загону, а також рекомендували максимально обмежити контакти з місцевим населенням.

На початку грудня 2010 року в Кот-д'Івуарі пройшов другий тур президентських виборів - вони були першими після початку громадянської війни (2002), що завершилася ц 2004 році встановленням хиткого перемир'я. За даними ЦВК, на виборах переміг лідер опозиції Уаттара. Однак Конституційна рада анулювала підсумки голосування у низці регіонів країни, фактично присудивши перемогу Гбагбо. І Уаттара, і Гбагбо оголосили себе президентами, прийняли кожен свою присягу і сформували власні уряду. Міжнародне співтовариство, у тому числі США, Франція, ООН і Африканський союз, висунули ультиматум Гбагбо, закликавши його поступитися владою Уаттарі. В даний час під контролем Гбагбо як і раніше знаходяться озброєні сили і порти, в той час як Уаттара заблокований в одному з готелів найбільшого міста країни Абіджана, де його охороняють миротворчі війська ООН.

19 січня Рада безпеки ООН схвалила збільшення миротворчого контингенту в Кот-д'Івуарі на 2 тисячі військовослужбовців. Передбачається, що миротворці будуть встановлювати безпеку в Кот-д'Івуарі до 30 червня поточного року.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі