Україна не має наміру скорочувати парникові викиди

Поділитися
Україна не має наміру брати нові зобов'язання зі скорочення емісії парникових газів і обіцяє зменшити викиди до 2020 року лише на 20% від рівня 1990 року. Така попередньо узгоджена позиція офіційного Києва, яка буде представлена в ході посткіотських переговорів у кінці року. Про це у п'ятницю, 22 жовтня, пише видання Коммерсант-Украина.
Україна не має наміру брати нові зобов'язання зі скорочення емісії парникових газів і обіцяє зменшити викиди до 2020 року лише на 20% від рівня 1990 року. Така попередньо узгоджена позиція офіційного Києва, яка буде представлена в ході посткіотських переговорів у кінці року. Про це у п'ятницю, 22 жовтня, пише видання Коммерсант-Украина.Вчора Національне агентство екологічних інвестицій (НАЕІ) оприлюднило «Основні положення позиції України до участі в 16-й конференції сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату», яка пройде в Канкуні (Мексика) із 29 грудня 2010 по 10 січня 2011 року. Згідно з документом, Україна має намір до 2020 року скоротити емісію парникових газів на 20% відносно базового 1990 року, а до 2050 року - на 50%. Ці ж зобов'язання українська сторона анонсувала ще в грудні 2009 року в Копенгагені. У Канкуні делегація має намір відстоювати статус України як «індустріально розвинутої країни з перехідною економікою», що дозволить державі отримувати підтримку кліматичних фондів, створених розвиненими країнами. У Копенгагені розвинені країни обіцяли щорічно протягом трьох років направляти більше 30 мільярдів доларів на фінансування кліматичних проектів країн, що розвиваються. «Ми не готові стати учасниками фонду, оскільки Україна потребує серйозних інвестицій в енергозбереження. Тому основне навантаження з наповнення фінансових структур повинні взяти на себе багаті країни», - зазначив заступник голови НАЕІ Вадим Сидяченко. Якщо країнам-учасницям Кіотського протоколу не вдасться підписати нову кліматичну угоду, Україна виступить за продовження норм чинного протоколу на п'ять років. У НАЕІ вважають за необхідне знову затвердити 1990 рік базовим і перенести залишки вуглецевих одиниць на період дії нового протоколу. Відповідно до позиції України, всі країни-учасниці повинні взяти на себе більш жорсткі зобов'язання щодо дотримання вимог міжнародного моніторингу, процедур звітності та верифікації, а також вести національну інвентаризацію викидів. За словами Сидяченка, остаточна позиція країни буде затверджена в період із 8 по 12 листопада міжвідомчою комісією щодо забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН. Проте експерти відзначають, що Україна повинна взяти на себе більш жорсткі кліматичні зобов'язання. «Позиція України - одна з найбільш неконструктивних серед країн-учасниць. Зобов'язання України означають, що до 2020 року вона має намір збільшити емісію парникових газів до 80% до рівня 1990 року, тоді як зараз цей рівень не перевищує 45%, - вважає координатор програм з питань зміни клімату Національного екологічного центру Христина Рудницька. - Оптимальним рішенням було б стабілізувати обсяг викидів на рівні докризових років. Україна могла б без шкоди для економіки до 2020 року знизити викиди парникових газів на 55-57% від рівня 1990 року».

За матеріалами Коммерсант-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі