МЗС повідомить виконком СНД про вихід України ще з двох угод - Політика - dt.ua

Україна вийшла ще з двох угод у рамках СНД

24 квітня, 2019, 13:28 Роздрукувати

Вказується, що ці угоди вже втратили практичне значення.

Виконком СНД поінформують про вихід України ще з двох угод © Андрій Товстиженко, DT.UA

Уряд сьогодні ухвалив рішення щодо припинення дії Угоди про взаємне забезпечення збереження міждержавних секретів у галузі правової охорони винаходів та Угоди про методологічне співставлення і створення загальної статистичної бази Економічного союзу в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Як повідомляє прес-служба уряду, перша угода була підписана у червні 1999 року у Мінську. Її розробили з метою забезпечити правову охорону секретних винаходів, що були створені у колишньому СРСР. На сьогодні правові відносини між державами-учасницями угоди в цій сфері відсутні. Сама угода є застарілою і не відповідає сучасному стану економічних відносин.

Другу угоду уклали у лютому 1995 року в Алмати задля створення загальної статистичної бази, формування якої забезпечується на основі переліку показників для обміну між країнами-учасниками співдружності. У сучасних реаліях документ втратив практичне значення та не застосовується. Необхідна і потенційно корисна статистична інформація в повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних веб-сайтах статистичних органів країн, зазначається у повідомленні.

Тепер МЗС України повідомить Виконавчий комітет СНД про припинення для України дії вказаних угод.

Читайте також: Україна не братиме участі у засіданні Ради міністрів закордонних справ країн СНД

Нагадаємо, 2 травня 2018 року Рада національної безпеки і оборони підтримала пропозицію щодо припинення участі українських представників у діяльності органів СНД. РНБО доручила Міністерству закордонних справ вжити в установленому порядку заходи щодо припинення дії окремих міждержавних угод.

19 травня президент Петро Порошенко підписав указ, яким остаточно було припинено участь України в роботі статутних органів СНД й зачинилося постійне представництво при цій організації.

Докладніше про "вихід" із СНД читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Цивільний шлюб із розрахунком" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >