Україна та ЄС обговорили політику щодо окупованого Криму

Поділитися
Україна та ЄС обговорили політику щодо окупованого Криму У Могеріні розповіли про результати консультацій щодо Криму
Євросоюз підтвердив підтримку територіальної цілісності України і невизнання анексії півострова.

У Брюсселі відбулася зустріч представників України та Європейського Союзу, присвячена ситуації в окупованому Криму.

"ЄС і Україна обговорили 18 грудня в Брюсселі наслідки незаконної анексії Кримського півострова та Севастополя", - повідомила офіційний представник офісу верховного представника ЄС з міжнародних справ Майя Коцьянчич.

Вона уточнила, що зустріч у такому форматі стала вже шостою за рахунком. У ній взяли участь представники офіційного Києва, а також Єврокомісії та Європейської служби зовнішніх зв'язків.

"Зустріч надала ЄС та Україні можливість вибрати новий вектор політики щодо Криму і Севастополя, а також щодо ситуації на Кримському півострові в цілому", - зазначила Майя Коцьянчич.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію з правами людини в окупованому Криму і порушення Росією норм міжнародного права.

Коцьянчич запевнила, що ЄС не визнає і не визнаватиме незаконну анексію Криму Російською Федерацією.

Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів". Проект резолюції був ініційований Україною і представлений від імені групи держав. Документ підтримали 66 держав, 72 - утрималися, 19 – проголосували проти.

У резолюції міститься перелік загроз, які Росія створює для України, Чорноморського регіону та всієї Європи, перекидаючи війська й озброєння в анексований Крим, і міститься прямий заклик до РФ негайно демілітаризувати український півострів і припинити його окупацію.

У резолюції ООН також зазначено, що своїми діями РФ грубо порушує Будапештський меморандум 1994 року, в якому, серед іншого, була підтверджена відданість повазі незалежності, суверенітету та існуючих кордонів України.

Окремо в резолюції йдеться про атаку росіян на українську корабельну групу в Керченській протоці та Чорному морі 25 листопада.

Держави, які проголосували за резолюцію, закликали РФ не перешкоджати свободі судноплавства в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, припинити переслідування торгових суден, а також засудили незаконне будівництво мосту через Керченську протоку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі