Україна та Німеччина обговорюватимуть створення "норманді" по Криму

Відео
Поділитися
Україна та Німеччина обговорюватимуть створення "норманді" по Криму Переговори щодо деокупації півострова можуть стартувати без участі агресора © https://mfa.gov.ua/
Кулеба нагадав: на анексованому Росією півострові тривають порушення прав людини та утиски кримських татар.

Україна та Німеччина обговорюватимуть створення нового майданчика для перемовин щодо деокупації анексованого Росією Криму, розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільної пресконференції з німецьким колегою Гайко Маасом.

"Йдеться про те, в якому форматі ми будемо обговорювати ситуацію в Криму і його неминучу деокупацію з нашими міжнародними пантерами. Ми будемо говорити про те, в якому саме форматі нам налагодити цей діалог, як саме має виглядати міжнародна платформа щодо Криму. І ця тема також буде предметом нашої розмови з паном Маасом надалі", - зазначив він.

Питання Криму обговорювалося і під час сьогоднішнього візиту української делегації у Берлін. Кулеба також наголосив на тому, що питання деокупації українського півострова залишатиметься на порядку денному Міністерства закордонних справ України й очільника відомства. І не повинен зникати з міжнародного порядку.

Міністр привернув увагу до складної гуманітарної ситуації в анексованому Криму. На півострові тривають порушення прав людини, збільшується кількість політв'язнів, окупанти чинять тиск на кримських татар.

"Я вчергове звернувся до Гайко за допомогою, щоб забезпечити доступ Червоного хреста до українців, яких незаконно утримує Росія в окупованому Криму. Також ми зацікавлені в тому, щоб представники Червоного Хреста відвідали і українців, яких незаконно утримують на території Росії", - додав він.

Про необхідність такого майданчика Кулеба говорить не вперше. За словами міністра, зараз існує лише два формати, в яких обговорюють питання окупованого півострова.

Перший – це міжнародні організації, які ухвалюють резолюції, здійснюють дистанційне вивчення ситуації і намагаються пробитися до Криму з візитом, Європейський Союз зберігає санкції. Другий – двосторонній, який стає можливим під час закордонних візитів російських можновладців.

Однак, на думку Кулеби, потрібен третій формат, де як у нормандському форматі відбувалася б розмова щодо Криму. На старті його формування країна-агресор непотрібна, вважає він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі