Україна стала найважливішим чинником впливу на американську політику — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна стала найважливішим чинником впливу на американську політику — експерт
Джордж Буш досить швидко змінив своє ставлення.

У 1992 році при адміністрації Джорджа Буша було покладено початок історії відносин двох держав, яка мала свої злети й падіння, проте у більшості випадків була таки дружньою. Історія, у якій Сполучені Штати не раз виявлялися, хоч як парадоксально це прозвучить, найближчим сусідом України. У свою чергу, теж хоч як це дивно, але саме Україна 1991 року стала найважливішим фактором впливу на американську політику; і таке трапиться ще не раз…

Про це у своїй статті для DT.UA пише Аріадна Войтко. За її словами, у 2004 році на зустрічі з українськими студентами президент Джордж Буш спробував пояснити мотиви своєї тодішньої промови - здається, його сумління все ще було неспокійним. Пояснював, що він нібито мав на увазі, аби українське керівництво поводилося розумно й обережно і не наробило чогось непотрібного, що завадило б Україні відійти від Москви.

"Не знаю, але таке враження, що автори промови не чули ні про ухвалену Верховною Радою 16 липня 1990 року Декларацію про державний суверенітет; ні про масові мирні мітинги на підтримку незалежности; ні про тих три мільйони українців, які сформували "живий ланцюг" від Львова до Києва 21 січня 1990 року, - зазначив в інтерв'ю перекладач Буша, журналіст Української служби "Голосу Америки" Юрій Саєвич. - Через повне незнання історії України, нерозуміння поточних тенденцій, рушійних сил та процесів переформатування Східної Європи влітку 1991-го; через суть послання - такого образливого для авдиторії, де відбувався виступ, - я б сказав, цей текст цілком можна назвати чи не найбільш невдалою з будь-коли написаних промов для президента США".

Однак, за його словами, під час того візиту він був не лише зворушений теплим прийомом у Києві, а й зрозумів, що події в СРСР виходять з-під контролю. Тому досить швидко змінив своє ставлення. Та й ігнорувати країну з понад 50-мільйонним населенням було б, мабуть, не дуже мудро.

Детальніше про зародження українсько-американських відносин читайте у статті Аріадни Войтко "Гіркий присмак "котлети по-київськи"..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі