Україна регулярно виноситиме на голосування ООН нові резолюції щодо Криму

Поділитися
Україна регулярно виноситиме на голосування ООН нові резолюції щодо Криму © twitter.com
Українська влада підтримає запрошення місії ООН в Крим навіть збоку проросійської влади.

Україна й надалі регулярно виноситиме на розгляд Генеральної асамблеї ООН резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму. При цьому якщо самопроголошена влада Криму запросить спостерігачів ООН для моніторингу ситуації, українська влада радо погодиться на такий крок.

"Резолюції такого роду мають свою своєрідну еволюцію: минає рік, міняються обставини, ухвалюється нова редакція. Та ми все-таки сподіваємося, що до наступного року буде хоч якийсь маленький прогрес у питанні допуску моніторингової місії ООН до Криму", - сказав посол України в ООН Володимир Єльченко в інтерв'ю "Європейській правді".

Він додав, що запрошення щодо моніторингу прав людини може бути від кого завгодно, а ООНівська місія не поїде до Криму, не маючи дозволу України.

"Ми цей дозвіл апріорі дамо, питання тільки в тому, які будуть умови надсилання такої місії. До сьогодні Росія виставляла абсолютно неприйнятні умови. Наприклад, щоби до місії не входили спеціалісти, які працюють у складі моніторингової місії ООН в Україні, тобто щоб не було жодної згадки слова "Україна". Але це вже принципове питання для ООН, адже організація надсилає тих людей, яких вважає за потрібне, і не Росія має їх обирати", - сказав він.

Посол підкреслив, що попри заяви окупаційної влади, Росія ніколи не запросить спостерігачів до Криму.

"В Росії розуміють: те, що напише місія, відвідавши Крим, матиме для них ще жахливіші наслідки, ніж якщо не пускати туди цю місію. Отже, повертаючись до резолюції ГА ООН щодо Криму: так, буде і третя, і четверта, і п'ята. Хотілося б, щоб їх не було 50 чи 100 – сподіваюсь, питання про повернення Криму буде вирішено раніше", - додав Єльченко.

Нагадаємо, 19 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.

В МЗС назвали резолюцію логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України, яка була вперше зафіксована в резолюції 68/262, прийнятої в 2014 році, і розвинена в резолюції Генасамблеї ООН 71/205 в 2016 році.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі