Воєнний стан - Україна повинна переглянути законодавство про військовому становищі - експерт - Політика - dt.ua

Україна повинна переглянути законодавство про військовий стан - експерт

7 березня, 2015, 08:30 Роздрукувати

У разі введення воєнного стану Україна порушить права людини, закладені в Європейській конвенції.

Воєнний стан порушить конституційні права

Законодавство про воєнний і надзвичайний стан в Україні потребує досить інтенсивної ревізії. Про це пише доктор юридичних наук, директор Центру правотворчості УжНУ Михайло Савчин в своїй статті для ZN.UA.

"Перш за все, слід обмежити свободу рішень виконавчої влади у визначенні допустимих меж обмежень прав і свобод людини", - зазначив він.

Савчин пов'язує відсутність офіційного оголошення воєнного стану "саме з проблемами з'ясування у відповідному указі президента допустимих меж обмеження прав людини".

На його думку, аналогічна ситуація і зі ст. 15 Європейської конвенції з прав людини про те, що "в умовах суспільної небезпеки, яка загрожує життю нації, Україна змушена вживати заходів, котрі відступають від її зобов'язань за цією Конвенцією".

"Однак це питання пов'язане з відповідальністю посадових осіб, які мають сформулювати таку офіційну заяву про межі допустимого відхилення України від міжнародних зобов'язань", - зазначив експерт.

"Загалом, у Конституцію бажано внести зміни, які би посилили парламентський контроль і конкретизували допустимі межі обмежень прав людини державою у разі настання певних суспільних загроз, які посягають на життєздатність нації", - вважає юрист.

Докладніше читайте в матеріалі Михайла Савчина "Конституційний аудит і конституційна реформа (санація)" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: ZN.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >