Україна передала в Мінську список на обмін — Зеленський

Поділитися
Україна передала в Мінську список на обмін — Зеленський Зеленський повідомив про головні питання перемовин з Росією щодо ОРДЛО і Криму
У списку утримуваних осіб на обмін понад 200 прізвищ.

Українська сторона в Мінську передала список для нового обміну утримуваними: до списку ввійшли понад 200 прізвищ. Про це заявив президент Володимир Зеленський, передає прес-служба Офісу президента в четвер, 5 березня.

"Ми передали в Мінську список із понад 200 осіб. Це дуже важливо. Ми дізналися імена цих людей, де вони перебувають. Ми не знаємо, коли і з яких регіонів ми повернемо цих людей, але ми, безумовно, прагнемо цього", - сказав Зеленський.

Деякі люди, яких Україна хоче обміняти, могли вже померти, додав президент.

"Деяких катували, ми не знаємо, хто там є. Але, на жаль, знаємо, що зможемо повернути тільки тіла деяких із цих людей. У Мінській групі є люди, які працюють над усіма цими питаннями", - продовжив Володимир Зеленський.

Президент поінформував, що триває обговорення з Росією прав кримських татар, які перебувають на території анексованого Криму.

Необхідно використовувати всі дипломатичні засоби для припинення війни і повернення людей, підкреслив Зеленський.

"Дуже важливо говорити про місця розведення військ. Я маю на увазі те, що минулого року ми визначили три гуманітарні зони розведення. Є ще три точки, про які ми говоримо", - додав президент.

Без питання Криму говорити про територіальну цілісність України неможливо, сказав Зеленський.

"Коли я брав участь у нормандській зустрічі, я піднімав це питання, але всі говорили про Донбас, про те, як зупинити війну на Донбасі. Криму там не було, ні в одній домовленості не було. Крим для нас - стратегічне питання. Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму", - підсумував президент.

Раніше ексміністр МЗС Вадим Пристайко повідомив про те, що наступний обмін планують провести навесні.

За період російсько-української війни на Донбасі, за даними Моніторингової місії ООН з прав людини, загинуло понад 13 000 осіб, до 30 000 отримали поранення, в рази більше громадян не усвідомлено, але отримали психологічні травми.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Айвазовська, координатор Громадянської мережі ОПОРА. Детальніше про амністію після закінчення війни читайте в статті Ольги Айвазовської "Правосуддя, а не безкарність".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі