Україна обирає президента: онлайн

Доповнено
Поділитися
Україна обирає президента: онлайн В Україні відбувся перший тур президентських виборів © depositphotos / ALesik
Центральна виборча комісія опрацювала понад 40% протоколів.

В Україні 31 березня відбувся перший тур виборів голови держави. Виборчі дільниці працювали із 8:00 до 20:00 за так званим "літнім часом" (стрілки годинника перевели на 1 годину вперед).

Зазначимо, проголосувати за кордоном загалом могли близько 400 тисяч українців у 72 країнах світу. Лідером за кількістю виборчих дільниць стала Німеччина. Бажаючі проголосувати зрання 31 березня утворили біля посольств України черги.

Проголосували на виборах 31 березня й українські військові в зоні ООС, а також співробітники антарктичної станції "Академік Вернадський",яка розташована за 15 тисяч кілометрів від Києва. Як виняток ЦВК дозволила полярникам виготовити бюлетені самостійно.

На посаду голови держави претендують 39 кандидатів, DT.UA склало повний перелік кандидатів і зібрало їхню коротку біографію. Результати повинні бути встановлені до 10 квітня включно. Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня.

7:55 Центральна виборча комісія опрацювала 45,96% протоколів. Лідери президентських перегонів не змінилися.

7:13 визначився лідер виборчих перегонів на закордонному виборчому окрузі, його підтримали 38,23% виборців, які голосували за межами України. За даними Центрвиборчкому, це понад 36 тисячі обсіб.

4:44 координатор громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська назвала найбільш значущі порушення законодавства на виборах 31 березня.

"Найбільш масовими були розголошення таємниці голосування та фотографування виборчого бюлетеня. І те й інше є серйозним порушенням", - пояснила вона.

04:00

Центральна виборча комісія України опрацювала 20,68% протоколів виборчих дільниць.

  • Володимир Зеленський – 29,97%.
  • Петро Порошенко – 16,84%.
  • Юлія Тимошенко – 13,33%.

фильм "Терминатор-2" (скриншот)

03:00

Центральна виборча комісія України опрацювала 15,36% протоколів виборчих дільниць.

У лідерах президентської гонки, як і раніше, шоумен Володимир Зеленський із рівнем підтримки у 30,01%. За ним йдуть чинний президент України Петро Порошенко з 16,76% та лідерка Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко з 13,47% голосів виборців.

фильм "Терминатор-2" (скриншот)

1 квітня

О 00:30 на сайті ЦВК нарешті з'явились дані щодо явки на виборах – в межах країни вона склала 63,48%. Лідером у явці виборців стала Львівська область, а найменша явка була в Закарпатській області, де на вибори прийшли менше половини.

В 23:00 стали відомі остаточні дані Національного екзит-полу станом на 20:00, згідно з якими шоумен Володимир Зеленський лідирує в першому турі голосування на виборах президента України з 30,6%, чинний глава держави Петро Порошенко набирає 17,8%, лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко - 14,2%.

21:15 Після оприлюднення даних екзит-полів лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, яка швидше за все не проходить в другий тур, назвала результати екзит-полів "продажними" і закликала свою команду "захищати результат голосування". У неї запевняють, що Леді Ю набрала 20,9% голосів.

Кандидати в президенти України комік Володимир Зеленський і діючий глава держави Петро Порошенко після закриття виборчих дільниць натхненно подякували українцям за голосування в першому турі виборів.

Лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко також подякував за підтримку та закликав своїх прихильників самостійно робити вибір, адже категорично не підтримує Петра Порошенка, та не готовий підтримати Володимира Зеленського.

21:00 Відразу після закриття виборчих дільниць зявились дані екзит-полів станом на 18:00. Так от за даними Національного екзит-полу Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Володимир Зеленський набирає 30,4%, Петро Порошенко 17,8%, Юлія Тимошенко – 14,2%.

За попередніми результатами екзит-полів телеканалів "112.Україна" і Newsone Володимир Зеленський набирає 30,7%, Петро Порошенко 18,6%, Юлія Тимошенко 13,9% голосів

За даними соцілогічної групи "Соціс" перша трійка лідерів все та ж: у Володимира Зеленського 29,25% голосів, Петра Порошенка - 19,19%, Юлії Тимошенко 13,75%.

18:30 у Комітеті виборців України не побачили загрози зриву виборів, у Центрвиборчкомі також не зафіксували системних порушень під час голосування.

18:16 низка громадських активістів і кандидатів у президенти повідомили про виявлені порушення виборчого законодавства. У "Батьківщині" - про заповнення порожніх протоколів у Донецькій і Львівській областях і нібито спробу "деяких представників дипломатичної служби в США, Іспанії і Франції" вплинути на перебіг виборів .

А в НУО "Євромайдан" - про ручки зі зникаючим чорнилом на виборчій дільниці №417 у Дніпровському районі Києва.

Станом на 18:00 у Нацполіціі отримали 1612 заяв і повідомлень про порушення на виборах президента України. До стандартного набору порушень у вигляді незаконної агітації, фото- і відеозйомки бюлетенів, підкупу виборців, пошкодження бюлетенів і спроби їх виносу за межі дільниці, додалися дев'ять фальшивих повідомлень про замінування в Дніпрі.

17:45 "охоронці", які зібралися біля Центрвиборчкому - представники харківської громадської організації Poton, заявив журналістам "Громадського" один з учасників акції. Чоловік, який представився Павлом Онищенком, заявив, що є головою організації, а сама організація подала заявку на дозвіл перебувати в день виборів біля ЦВК в якості "спостерігачів".

За його словами, "активісти" чергуватимуть біля ЦВК до завершення підрахунку голосів і реагуватимуть "у разі провокацій з боку кандидатів у президенти України". Водночас у НУО "Євромайдан" вважають присутніх "тітушками" одного з кандидатів у президенти.

Члени організації неодноразово ставали фігурантами кримінальних проваджень, відкритих за фактом вчинення хуліганських дій, нагадують журналісти. Але підозру їм не оголошували, стверджує Онищенко.

17:16 у селищі Роза Запорізької області зафіксовано підвезення виборців, повідомляє "ОПОРА". До її організації може бути причетний керівник Бердянської міської організації "Опозиційного блоку", депутат Бердянської міськради Сергій Путря. В автобусі було шестеро пасажирів. Агітаційних матеріалів активісти не бачили.

17:06 генеральний прокурор Юрій Луценко проголосував на виборах президента.

16:04 у Дніпрі правоохоронці отримали вісім повідомлень про "замінування" виборчих дільниць й однієї зі станцій метрополітену (о 12:30). Під час перевірки "мінування" станції не підтвердилося, повідомив спікер НПУ Ярослав Тракало.

Станом на 16:00 поліція отримала вже 950 заяв і повідомлень, пов'язаних із порушеннями виборчого законодавства. Найбільше - у Києві (137 випадків) Дніпропетровській (90), Одеській (88), Донецькій (81), Харківській (81), Луганській (41) і Вінницькій областях (34).

Найчастіше фіксувалися випадки незаконної агітації (82 випадки), підкупу виборців (27), пошкодження бюлетенів (20) і їх фотографування (70), а також спроб винести бюлетень з виборчої дільниці (8).

За даними фактами розпочато 12 кримінальних проваджень, складено 4 адмінпротоколи.

15:55 з'явилися оновлені дані ЦВК про явку станом на 15:00 - 44,79%, дані надали 134 територіальні округи зі 199. Станом на цей час різниця в явці у різних областях країни дещо зрівнялася, експерти прогнозують її на рівні 65% станом на кінець роботи виборчих комісій. Вона практично не відрізняється від явки на президентських виборах попередніх років.

15:45 у Міністерстві внутрішніх справ і Комітеті виборців України відреагували на "перфоманс" кандидата в президенти Олега Ляшка, який продемонстрував журналістам свій заповнений бюлетень для голосування.

Це порушення ст. 7 закону "Про вибори Президента України", переконані в КВУ та МВС. Порушнику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років, обмеження волі на строк до двох років або штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

"Поліція кваліфікує зараз ці випадки, усі випадки, які відбуватимуться сьогодні, і обов'язково буде надано правову оцінку", - наголосив радник голови МВД України Іван Варченко.

Приклад Ляшко наслідував "радикал" Ігор Мосічйчук, який також "засвітив" свій бюлетень перед камерою та опублікував знімок.

Таємницю голосування також порушили мер Житомира Сергій Сухомлин і голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич, повідомляє "ОПОРА". Вони оприлюднили фото бюлетенів у Facebook. Попри ретуш на фото, люди, які перебували на виборчих дільницях, могли побачити вибір чиновників.

15:23 до будівлі ЦВК на площі Лесі Українки в Києві почали прибувати невідомі молодики. Вони відмовляються відповідати на запитання журналістів, до якої саме організації належать і чиї інтереси представляють. Але стверджують, що прибули на площу "для охорони".

14:45 речник ДПСУ Олег Слободян розповів, з якими складнощами стикаються кримчани, які бажають проголосувати на виборах президента України. 31 березня російські окупанти опитують усіх виїжджаючих з анексованого півострова та шукають серед них потенційних виборців.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та його дружина о 13:50 проголосували на виборчій дільниці у Вінниці.

Станом на 13:32 на закордонних виборчих дільницях, як і раніше, фіксують величезні черги бажаючих проголосувати. Рекордсменом за кількістю виборчих дільниць є Німеччина - на чотирьох дільницях у цій країні зможуть проголосувати 100 тисяч українців.

О 13:20 голова КВУ Олексій Кошель розповів про головні порушення виборчого процесу, які фіксувалися до опівдня 31 березня.
За його словами, це незаконна агітація, фотографування заповнених бюлетенів, проблеми в роботі дільничних виборчих комісій і провокації силового характеру. Так, у Борзні Чернігівської області на одній із виборчих дільниць чоловік кинув запальну суміш. Вогонь загасили, постраждалих немає, виборчий процес не переривався.

О 13:05 з'явилася нова інформація про явку виборців: ЦВК отримала дані про явку станом на 11:00 з 195 виборчих округів. На цю годину явка становить 16,63%. Станом на цей час в зоні проведення операції Об'єднаних сил на сході України проголосували вже 20% українських військових.

Станом на 12:53 кількість заяв про порушення на виборах президента України в першому турі досягла 284, повідомили в Міністерстві внутрішніх справ. Левова частка пов'язана із розголошенням таємниці голосування та недотриманням заборони на фото- і відеофіксацію на виборчих дільницях. За фактами порушень відкрито три кримінальних провадження.

12:37 голова держави, кандидат у президенти Петро Порошенко проголосував на дільниці у Будинку офіцерів у Києві.

12:30 понад 20% українських військових проголосували на спеціальних виборчих дільницях на сході України, повідомили в штабі операції Об'єднаних сил. 14 ділянок розташовані в Луганській області, 65 - у Донецькій.

12:15 кандидат в президенти Анатолій Гриценко проголосував на виборчій дільниці у Києві. За словами Гриценка, його дружини, головного редактора тижневика "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової, не було в списку, хоча ще кілька днів тому вона перевірила себе в електронному реєстрі. Згодом її все ж знайшли у списку, але за іншою адресою, після чого Юлія Мостова змогла проголосувати.

11:33 ЦВК оновила свої дані: в Україні досі не працєю одна дільниця - в Ізмаїлі Одеської області.

Об 11:20 кандидат у президенти Володимир Зеленський проголосував на виборах.

За даними Центральної виборчої комісії, закритими станом на 11:16 залишаються три виборчі дільниці, пише "Новое время".

Станом на 11:00 до поліції надійшло вже понад 150 заяв про порушення виборчого процесу та перебігу голосування. Найбільше - із Донецької (10), Дніпропетровської (9), Харківської (7), Одеської областей (6) і Києва (7), повідомила заступник начальника прес-служби НПУ Ольга Атаманова.

Найбільш поширені порушення: незаконна агітація (13 випадків), фотографування бюлетенів (12); підкуп виборця (6); пошкодження бюлетеня (7); спроба виносу бюлетеня з ділянки (5). За фактом одного з інцидентів у Херсонській області розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 158-2 (фальсифікація виборчих документів).

За даними ЦВК, на цей час явка виборців на 164 округах зі 199 склала 16,33%. Найбільш активно виборці голосують на сході і в центрі країни, у західних регіонах явка трохи нижча.

10:49 Комітет виборців України повідомляє про низку порушень на дільницях на президентських виборах, зокрема присутність спостерігачів із символікою одного з кандидатів, що є незаконною агітацією.

У Скадовську члени однієї із ДВК самі визначили, які з кандидатів є технічними, а які вимагають голосів виборців, і відклали в сторону плакати технічних кандидатів, розвісивши плакати інших. Зафіксовані також інші порушення.

О 10:30 кандидат в президенти Юлія Тимошенко проголосувала на виборах на виборчій дільниці на столичному Подолі.

О 10:28 єдина виборча дільниця в австралійській Канберрі завершує свою роботу (об 11:00 31 березня за київським часом), на інших закордонних дільницях вишикувалися довгі черги. Зокрема, у Варшаві та Празі.

10:20 За перші години роботи виборчих дільниць до поліції надійшло 25 заяв, пов'язаних із порушеннями виборчого процесу на виборах президента. Сім фактів пов'язані з незаконною агітацією. У Кіровоградській області виборці двічі фотографували бюлетені, у Закарпатській області зафіксовано спробу підкупу виборця, в Житомирській - спробу виносу бюлетеня з ділянки.

Станом на 10:00 проголосував кандидат у президенти Олександр Вілкул.

В Одеській області станом на 10:00 залишається закритою одна виборча дільниця - номери печаток не відповідають номерам ділянок.

Станом на 9:50 ранку в Україні не відкрилися сім виборчих дільниць, повідомив на спеціальному брифінгу заступник голови МВС Сергій Яровий.

О 9:42 лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко проголосував на виборах президента.

О 9:25 громадянська мережа "ОПОРА" зафіксувала перші порушення на виборах.

У Житомирській області на ДВК №181143 у селі Зороків Черняхівського району (виборчий округ № 66, Малин) зафіксовано голосування виборців без паспортів, у Коростені (ДВК №181280, округ № 64) комісія дозволила 8 виборцям проголосувати до 8:00.

У селах Остріїв Млинівського району Рівненської області та Новостав Горохівського району Волинської області спостерігачів "ОПОРИ" не пустили на ранкове засідання. А в Харківській області дві ділянки відкрилися з незначною затримкою. Поліція проводить перевірку.

У Києві на виборчій дільниці №800531 не вивісили передвиборні програми кандидатів у президенти Петра Порошенка та Володимира Зеленського.

Низку технічних порушень зафіксовано також на виборчих дільницях у Київській області: передчасне відкриття сейфа, недостатню кількість бюлетенів, невідповідність приміщень ДВК технічним вимогам, агітацію біля виборчих дільницях і портрети кандидата в президенти в приміщеннях виборчих дільниць.

У Херсонській області не відкрилася вчасно дільниця в смт Нижні Сірогози, напередодні там пошкодили бюлетені, за даним фактом розпочато кримінальне провадження. У Васильківському районі на Київщині дільниця не відкрилася вчасно через відсутність деякої виборчої документації. У Запоріжжі виборча дільниця №230830 відкрилася із запізненням.

У Березанському районі Миколаївської області одна з дільничних комісій відкрилася раніше і почала роботу з порушеннями: сейф, де зберігаються бюлетені, було відчинено, частину їх роздано членам комісії для подальшої видачі виборцям, частина залишилася в сейфі.

За першу годину роботи виборчих дільниць до поліції Чернівецької області надійшло два повідомлення про порушення в день голосування: невідомий агітував проти одного з кандидатів у президенти, у Вижницькому районі виборець не зміг знайти себе у списку.

9:15 на одній із виборчих дільниць в Києві спостерігачем на виборах працює вдова американського сенатора Джона Маккейна Сінді Маккейн. День виборів вона назвала "критичним моментом в історії української демократії".

Станом на 8:58 пункт пропуску "Станиця Луганська" на лінії зіткнення в Донбасі працює в штатному режимі, всупереч погрозам і дезінформації бойовиків російсько-окупаційних військ. Високої явки виборців у цьому регіоні не очікують, повідомляють "Громадьске" і "Донбасс.Реаліі".

О 8:42 кандидат у президенти Юрій Бойко проголосував на виборчій дільниці в Іванковичах (Київська область).

8:20 мер Києва Віталій Кличко вирушив на виборчу дільницю на велосипеді.

О 8:01 в Україні відкрилися виборчі дільниці для голосування - близько 29,9 тисяч дільничних виборчих комісій, зокрема 79 спеціальних ділянок для голосування військовослужбовців у зоні ООС і один - у Львівській області, а також 101 виборча дільниця за кордоном. Для проведення виборів створено 199 територіальних виборчих округів і один закордонний виборчий округ.

Центральна виборча комісія розпочала роботу в штатному режимі. "Сайт працює, сервери працюють члени комісії на місцях. Все працює в штатному режимі", - повідомили журналістам "Укрінформ" у Центрвиборчкомі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі