Україна не збирається розривати договір з РФ щодо Азовського моря та Керченської протоки до рішення Арбітражного трибуналу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна не збирається розривати договір з РФ щодо Азовського моря та Керченської протоки до рішення Арбітражного трибуналу © Штаб ООС / Facebook
Існує три причини, які зупиняють Київ від розриву україно-російського договору 2003 р.

Україна не збирається розривати україно-російський договір "Про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки" до прийняття рішення Арбітражним трибуналом, що розглядає позов України до РФ про порушення прав нашої країни як прибережної держави в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Володимир Кравченко. За його словами, існує три причини, які зупиняють Київ від розриву україно-російського договору 2003 р. По-перше, його денонсація по суті нічого не змінює, і припинення дії договору не завадить російським кораблям підпливати до українських берегів.

На думку автора, росіян може зупинити лише готовність українських прикордонників і військових моряків відкривати вогонь. "Чи підуть вони на це? Нинішня ситуація демонструє, що Київ зовсім не прагне йти на загострення ситуації при захисті власного територіального моря, збільшуючи ризики збройного зіткнення", – зазначає оглядач DT.UA.

По-друге, в Києві прогнозують, що як тільки за українською ініціативою буде денонсований договір 2003 р., Росія одразу оголосить, що Керченська протока знаходиться під її суверенітетом і відразу ж посилить правила проходу для українських та іноземних торгових кораблів. На думку автора, у цій ситуації краще дочекатися рішення Арбітражного трибуналу, який повинен прояснити статус протоки.

По-третє, вважає В.Кравченко, стаття 2 україно-російського договору 2003 р. передбачає свободу судноплавства для українських військових і торговельних кораблів в Азовському морі і Керченській протоці. Апелюючи до цієї статті, Київ може вимагати від Москви, щоб та не перешкоджало проходу українських військових кораблів з Чорного моря в Азовське. Денонсація договору позбавляє Росію навіть цього формального зобов'язання.

Детальніше про делімітацію Азовського моря і Керченської протоки читайте в статті Володимира Кравченка "Нам би акваторію взяти та поділити" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі