Україна не голосувала в ООН по Єрусалиму і пояснила чому — ЗМІ

Поділитися
Україна не голосувала в ООН по Єрусалиму і пояснила чому — ЗМІ © president.gov.ua
Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко поки не коментував голосування.

Українська делегація утрималася від голосування в Генеральній Асамблеї ООН по статусу Єрусалиму, тому що покладає надії на дипломатичне врегулювання конфлікту і мирні переговори по цьому питанню. Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на неназваних українських представників при ООН.

Українські дипломати вважають, що голосування не буде сприяти зменшенню напруги на Близькому Сході, а статус Єрусалиму має бути вирішений тільки шляхом мирних переговорів.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко поки не коментував відмову від голосування в Генасамблеї.

Також серед країн, які відмовилися голосувати за резолюцію, яка відкидає визнання США Єрусалима столицею Израілю була і Грузія.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН у четвер, 21 грудня, прийняла резолюцію із закликом не визнавати Єрусалим столицею Ізраїлю. Проти резолюції проголосували лише десять держав - США, Гватемала, Гондурас, Ізраїль, Маршаллові острови, Мікронезія, Науру, Палау і Того.

В підтримку резолюції висловилися 128 країн, ще 35 держав утрималися. В резолюції не згадуються США, але кажуть, що всі рішення по Єрусалиму мають бути скасовані. У тексті говориться, що будь-які рішення, що стосуються статусу міста, вважаються недійсними.

Як відомо, рішення Генасамблеї носить рекомендаційний, символічний характер і, на відміну від рішень Ради Безпеки ООН, не є обов'язковим до виконання.

Раніше Єгипет вніс на розгляд Ради безпеки ООН проект резолюції, який передбачає засудження рішень країн щодо одноосібного визначення статусу Єрусалиму. Під час голосування проект був заблокований делегацією США. Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі назвала голосування за цю резолюцію образою. У підсумку, США використали право вето, як заявила Хейлі, на захист суверенітету США і ролі Америки у близькосхідному мирному процесі.

Резолюція була підтримана 14 членами Ради безпеки ООН, в тому числі і Україною.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. У середу, 6 грудня, американський президент доручив Державному департаменту почати роботу по перенесенню посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Ліга арабських держав закликала США скасувати це рішення, так як воно спровокує ескалацію насильства в Близькосхідному регіоні, а Організація ісламського співробітництва заявила про визнання Східного Єрусалиму столицею Палестини.

Від рішення США дистанціювалися члени Ради Безпеки ООН.

ЄС заявив про те, що не буде змінювати своєї позиції щодо Єрусалиму. Вона зводиться до відданості ідеї двох держав – єврейської та палестинської, які шляхом переговорів мають вирішити подальшу долю міста.

Палестинське угруповання "Хамас" закликало до повстання після рішення США щодо Єрусалиму. У відповідь армія Ізраїлю вирішила збільшити свою присутність на західному березі Йордану, відправивши туди кілька додаткових батальйонів.

Детальніше про рішення американського президента щодо Єрусалиму та його наслідки для США читайте у статті політолога Віктора Каспрука "Столичне питання" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі