Україна не буде подавати повторну заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО — Кулеба

Доповнено
Поділитися
Україна не буде подавати повторну заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО — Кулеба © Олександр Чекменьов / Фокус
За словами віце-прем'єра це технічне, а не політичне питання.

Українська сторона не буде подавати повторну заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО після чергового блокування його Угорщиною, заявив віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба. За його словами, це питання технічне, а не політичне.

"В Києві (...) ніякі заявки подаватися не будуть. Ми переконані, що питання ПДЧ має бути технічним, а не політичним питанням", - сказав Кулеба на брифінгу з генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом в Одесі, відповідаючи на питання про те, чи буде подана заявка на ПДЧ з боку України на засіданні Північноатлантичної ради в Києві.

За його словами, Україна виходить з того, що заявка на отримання ПДЧ в НАТО, подана в 2008 році на саміті в Бухаресті, залишається чинною.

"Якщо ми повернемося до першоджерел - до вирішення цього саміту, то його учасники підтримали заявки України і Грузії і доручили своїм міністрам закордонних справ приймати подальші рішення щодо ПДЧ", - нагадав віце-прем'єр.

Тому, як зазначив Кулеба, не потрібно подавати ніякі додаткові заявки, а слід "зосередитися на реформах, поглибленні взаємодії з Альянсом і на досягненні взаємосумісності українських Збройних сил зі Збройними силами НАТО".

Раніше керівництво Міністерства оборони і Міністерства закордонних справ заявило, що вважають недоцільним подавати заявку на надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО на майбутньому Саміті Альянсу, який відбудеться в Лондоні в грудні. За їх словами, в 2008 році Україна вже подавала заявку на отримання ПДЧ і зараз повинна перейти до "нового формату" співпраці з НАТО і зосередитися на практичних кроках.

Нагадаємо, що в ході зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі 4 червня президент Володимир Зеленський підтвердив відданість України курсу на членство в НАТО і Євросоюзі, пославшись на відповідні норми Конституції.

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі