Україна може в односторонньому порядку звернутися в ООН з проханням створити комісію у рамках Конвенції з морського права, але це не дасть результату — оглядач - Політика - dt.ua

Україна може в односторонньому порядку звернутися в ООН з проханням створити комісію у рамках Конвенції з морського права, але це не дасть результату — оглядач

12 жовтня, 07:49 Роздрукувати

Чекати доброї волі від Москви не варто: її цілком влаштовує існуючий стан справ.

Погоджувальна комісія, створена в рамках Конвенції ООН з морського права, надає пропозиції та рекомендації щодо делімітації Азовського моря і Керченської протоки, а не рішення, обов'язкові до виконання сторонами спору.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Володимир Кравченко, коментуючи пропозицію заступника начальника "Держгідрографії" Богдана Устименко почати примусовий переговорний процес з Росією щодо проведення морського кордону на основі статті 298 Конвенції ООН з морського права і Додаток V до цієї Конвенції. Ці положення Конвенції ООН передбачають врегулювання спору за узгоджувальної процедури. При цьому Б.Устименко згадує прецедент із застосуванням цієї статті Австралією і Тимором-Лешті, в результаті чого в 2018 р. був укладений договір про встановлення меж у Тиморському морі.

Як зазначає В.Кравченко, Україна може в односторонньому порядку звернутися в ООН з проханням створити погоджувальну комісію. Однак, результатом роботи цієї комісії стане доповідь з пропозиціями і рекомендаціями, які дозволять сторонам перезапустити переговорний процес на компромісній основі. "Скористатися ними чи ні — залежить від доброї волі сторін. І насамперед — Росії. А чекати доброї волі від Москви не варто: її цілком влаштовує існуючий стан справ", — підкреслює оглядач DT.UA.

Детальніше про делімітацію Азовського моря і Керченської протоки читайте в статті Володимира Кравченка "Нам би акваторію взяти та поділити" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >