Україна має високий шанс приєднатися до програми НАТО "Партнерство розширених можливостей" – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна має високий шанс приєднатися до програми НАТО "Партнерство розширених можливостей" – оглядач
Більшість країн НАТО підтримали цю ідею, але є і невизначені. Хоча ключовою стала зміна позиції США.

В України з'явився новий "абсолютний пріоритет" у відносинах з НАТО. Якщо в часи адміністрації Петра Порошенка завданням української дипломатії було отримати План дій щодо членства в альянсі (ПДЧ), то за президента Володимира Зеленського - приєднання нашої країни до програми "Партнерство розширених можливостей" (ПРМ), пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у своїй статті для ZN.UA.

І ось Україна знову стукає в двері "Партнерства розширених можливостей". Шанси, що її приймуть у цей клуб, великі. Твитнуть Поделиться

Кравченко зазначає, що Якщо раніше альянс закликав Київ сконцентруватися на домашньому завданні - проведенні необхідних політичних, економічних, військових реформ, виконанні передбаченого Комплексним пакетом допомоги (КПД) і Річною національною програмою (РНП), то тепер підхід трансформувався.

Ключовою стала зміна позиції США. Твитнуть Поделиться

"Загороднюк запевняє, що більшість країн - членів НАТО вже висловилися на підтримку цієї ідеї, однак є й ті, котрі не визначилися", - пише оглядач.

За інформацією ZN.UA, крім Сполучених Штатів, за включення України в програму виступають Канада, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Болгарія, Румунія, Чехія, Туреччина, Греція, Чорногорія та ще кілька країн. Німеччина схиляється до того, щоб підтримати цю ініціативу. Франція й Італія займають поки що стриману позицію.

"А ось із Угорщиною - окреме питання, оскільки Будапешт незадоволений політикою Києва у сфері освіти, що веде до інтеграції угорців Закарпаття в українське суспільство", - попереджає Кравченко.

Угорська позиція багато в чому визначається вирішенням конфлікту через "мовне питання", і все залежатиме від майбутнього візиту в нашу країну прем'єр-міністра Віктора Орбана. Твитнуть Поделиться

Детальніше про те, що приєднання України до нової програми НАТО може на довгі роки закрити питання про надання Україні ПДЧ, читайте в статті Володимира Кравченка для ZN.UA "Партнерство дедалі вужчих можливостей".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі