Україна і Словаччина скоординували дії по боротьбі проти "Північного потоку-2"

Поділитися
Україна і Словаччина скоординували дії по боротьбі проти "Північного потоку-2" Порошенко і Кіска поговорили про загрози "Північного потоку-2" © president.gov.ua
Порошенко і Кіска обговорили співробітництво держав в енергетичному секторі.

Позиції України і Словаччини щодо будівництва в Європі російського газопроводу "Північний потік-2" збігаються. Київ і Братислава планують координувати зусилля з боротьби проти реалізації цього проекту, повідомив президент України Петро Порошенко.

"Ми провели переговори з координації наших зусиль щодо недопущення будівництва абсолютно політично мотивованого російського проекту "Північний потік-2". І констатуємо, що ми маємо абсолютно загальну позицію щодо цього проекту. І надалі в нас тверді наміри координувати свої дії", - заявив Порошенко за підсумками переговорів президентом Словаччини Андреєм Кіскою в Києві в п'ятницю, 23 листопада, передає прес-служба глави держави.

Словацький президент, у свою чергу, констатував, що будівництво "Північного потоку-2" переслідує виключно політичні цілі.

"Словаччина завжди підкреслює, що це не економічний, а політичний проект. А це дуже важливо зрозуміти, якщо хтось постійно повторює, що це тільки економічний проект. У будь-якому випадку - це виключно політичний проект", - підкреслив Кіска.

Співрозмовники також обговорили двостороннє співробітництво в енергетичній сфері.

Порошенко відзначив роль Словаччини в забезпечення України енергоресурсами і подякував Братиславі за реверс газу.

"Рівно три роки тому, в жовтні 2015 року, коли Російська Федерація закрила постачання газу в Україну, намагаючись влаштувати і соціальні, і економічні проблеми, саме Словаччина першою забезпечила поставку нам європейського газу через інтерконнектор", - нагадав український президент, підкресливши, що Словаччина залишається одним з основних постачальників газу до України.

Кіска підтвердив слова Порошенка.

"Якщо у мене правильна інформація - це 90% газу, що надходить в Україну", - зазначив президент Словаччини.

Читайте також: Трамп підписав указ про санкції за втручання у вибори

Раніше США зверталися із закликом до європейських партнерів зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" на своїй території, оскільки проект загрожує незалежності Європи.

Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" також виступає Україна, оскільки це може загрожувати нашої енергетичної безпеки, оскільки Росія може закрити транзит газу через Україну.

Наприкінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.

Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі