Україна і партнери просять ЄС не припиняти підтримку реформ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна і партнери просять ЄС не припиняти підтримку реформ Занепокоєння України підтримують партнери зі «Східного партнерства»
Єврокомісія змушена заощаджувати, на інструменти зовнішньої фінансової допомоги чекає оптимізація.

Наприкінці тижня, 20-21 лютого, на саміті ЄС у Брюсселі обговорювалося формування бюджету Європейського Союзу на наступні сім років. Дійти згоди лідерам Євросоюзу поки що не вдалося.

На тлі фінансових складнощів, спричинених виходом Великої Британії і низкою інших факторів, Єврокомісія змушена вживати заходів жорсткої фінансової дисципліни, які полягають в оптимізації наявних інструментів зовнішньої фінансової допомоги, зокрема й Європейського інструменту сусідства (ЄІС).

"Наразі планується, що ЄІС буде об'єднаний з іншими інструментами ЄС і буде охоплювати не тільки країни найближчого сусідства, але і питання міграції, світових викликів та криз, а також нові міжнародні ініціативи ЄС", - пише у своїй статті для ZN.UA представник України в ЄС Микола Точицький.

ЄІС має на меті скерування фінансових ресурсів Євросоюзу на підтримку розвитку і "стабілізацію" сусідніх держав. Ресурс використовується для підтримки і зміцнення спроможностей урядових органів, громадянського суспільства, на заходи з боротьби з корупцією, імплементацію внутрішніх реформ, спрощення торгівлі та зміцнення безпеки.

Хоча говорити про обсяги коштів у абсолютних показниках не на часі, традиційно на держави "Східного партнерства" припадає приблизно 1/3 виділених коштів, а на "Південне партнерство" - близько 2/3.

У зв'язку з можливим злиттям та переформатуванням існуючих інструментів Україна, Молдова та Грузія висловили занепокоєння можливими негативними наслідками цього рішення.

Міністри закордонних справ трьох країн звернулися до ЄК з проханням не тільки залишити Європейський інструмент сусідства, а й передбачити в рамках цього інструменту додатковий спеціальний механізм співпраці з трьома асоційованими країнами.

"Суть наших сигналів полягає в тому, що, уклавши Угоду про асоціацію, ми зобов'язалися не тільки створити поглиблену та всеохоплюючу зону ЗВТ з Європейським Союзом, але й привести інституції і законодавство у відповідність до європейських стандартів.., наприкінці цього шляху матимемо регуляторне поле, наближене до держав-членів ЄС. Держави-кандидати на вступ отримають на це фінансову підтримку, для асоційованих партнерів така підтримка на разі не передбачена", - пише автор.

Занепокоєння України підтримали партнери, які нещодавно також пройшли шлях глибокої трансформації і розуміють виклики, з якими стикається наша країна. Зі свого боку вони звернулися до Європейської комісії з проханням залишити в новому бюджеті ЄС Європейський інструмент сусідства.

Докладніше про потреби українських реформ та підтримку ЄС читайте у статті Миколи Точицького "Нашим реформам потрібна підтримка ЄС" для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі