Україна готується припинити Договір з РФ про співробітництво в Азовському морі

Поділитися
Україна готується припинити Договір з РФ про співробітництво в Азовському морі Наприкінці листопада Росія грубо порушила договір © pixabay.com
Згідно з документом, Азовське море та Керченська протока визнаються внутрішніми водами обох держав.

Міністерство закордонних справ України розглядає можливість припинення Договору з Росією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, повідомляє "Громадське". Таку думку висловив на засіданні Комітету Верховної Раді у закордонних справах заступник голови МЗС Василь Боднар.

"Думаю, що на одному з наступних засідань цього комітету ми будемо розглядати законопроект про припинення дії цього Договору. Я думаю, що це на часі, але коли це буде – я вам не скажу", - зазначив він.

Зазначимо, Договір про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки було підписано у 2003 році в нині анексованому Росією Криму, у Керчі. Підписанню передувала криза у відносинах двох держав: росіяни намагалися з'єднати територію РФ з українським островом Тузла, стверджуючи, що це не острів, а "історично російська коса".

У квітні 2004 року український парламент ратифікував документ, він є чинним досі, адже після анексії Криму Росії не анексувала протоку і не денонсувала Договір. Статус протоки і Азовського моря лишається той самий - внутрішні води України і РФ.

Державний кордон з РФ по протоці та Азову не був делімітований через розбіжності у позиціях двох держав. Координати ліній державного кордону по Азову і Чорному морю встановлені розпорядженням президента України у 1998 року.

Документ також гарантує свободу судноплавства суден обох держав в Азовському морі та Керченській протоці, відповідно до норм Конвенції ООН з морського права. Докладніше про необхідність негайної денонсації Договору читайте у статті Валентини Самар "Окупація Азова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно утримує 24 українця.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому, що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.

Докладніше про перспективи визволення українських військовополонених читайте у матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі