Україна досі не знає про "червоні лінії" Банкової на нормандському саміті – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна досі не знає про "червоні лінії" Банкової на нормандському саміті – оглядач Незважаючи на численні обіцянки щодо відкритості та прозорості, позиція Зеленського зберігається в секреті © president.gov.ua
Переговорна позиція президента Зеленського залишається таємницею за сімома печатками, а зробити певні висновки можна тільки з розрізнених уривків інформації.

За 10 днів до саміту в нормандському форматі склалася парадоксальна ситуація: незважаючи на твердження президентської партії в парламенті про те, що Зеленський не піде ні на які угоди з Росією, не порадившись з українським суспільством, "червоні лінії" нормандського саміту, визначені для себе на Банковій, широкому колу українців досі не відомі, пише в своїй статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Тетяна Силіна.

Таким чином, незважаючи на обіцянки, переговорна позиція Зеленського на саміті в цілому поки не відома. Більш-менш адекватну картину, стверджує автор, можна зібрати виключно з розрізнених виступів, заяв та інтерв'ю як самого Зеленського, так і членів його команди.

"Президент у Парижі має намір, по-перше, порушити питання про повернення всіх українських полонених; по-друге, говорити про серйозне, а не фейкове припинення вогню - без жодного обстрілу, зі зрозумілими термінами й зобов'язаннями; по-третє, вимагати передачі Україні контролю над кордоном із РФ; по-четверте, обговорити можливість проведення місцевих виборів уже не в окупованих ОРДЛО, а на території Донбасу, яка повернулася під контроль України", – пише вона.

При цьому, само собою зрозуміло, у Кремля до України свої вимоги.

"У Кремля пріоритети й плани на Париж зовсім інші. І вони мало чим відрізняються від російських вимог, що озвучувалися всі попередні роки. Росія на саміті "четвірки" закличе Київ до прямих переговорів з Донецьком і Луганськом, а "президент Зеленський повинен буде докладно розповісти, як він бачить сам свої дії щодо виконання мінських домовленостей", – зазначає оглядач.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції. За даними Le Figaro, метою саміту є "відкриття нової послідовності імплементації Мінських домовленостей".

Володимир Зеленський заявляв, що має намір обговорити на переговорах звільнення заручників, відновлення контролю над кордоном, "строки припинення війни" та місцеві вибори в ОРДЛО. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.

Детальніше про перспективи, побоювання, питання та можливі теми майбутнього нормандського саміту читайте в матеріалі Тетяни Силиной "Paris-матч: грають вони... Виграє хто?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі