Україна братиме участь у засіданні комісії НАТО попри спротив Угорщини - Пристайко

Поділитися
Україна братиме участь у засіданні комісії НАТО попри спротив Угорщини - Пристайко Україна сподівається на підтримку Альянсом у протистоянні російській агресії
На липневому саміті у Брюсселі відбудеться засідання комісії Україна-Грузія-НАТО.

Україна братиме участь у спільному засіданні Україна-Грузія-НАТО на липневому саміті Північноатлантичного альянсу, попри блокування Угорщиною, повідомив в ефірі програми "Завтра", спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу "112 Україна", голова представництва України при Північноатлантичному альянсі Вадим Пристайко.

Він нагадав, що зустріч у такому форматі відбудеться через регулярні блокування Будапештом засідань Україна-НАТО.

"Завдяки взаємодії із союзниками з НАТО нам вдалося переступити через блок, який встановлює Угорщина, намагаючись зловжити принципом консенсусу, який існує в НАТО. Варіант, який було визначено, – це спільне засідання з Грузією якраз через 10 років після Бухарестського саміту, коли і Україні, і Грузії було обіцяно, що вони стануть членами НАТО", - зазначив він.

Пристайко також визначив пріоритетні напрямки обговорень на засіданні Україна-Грузія-НАТО. "Ми збираємося знову з альянсом і будемо обговорювати, яким чином за цей час Україна і Грузія просунулися, що ще треба зробити і яка допомога Альянсу може обом країнам надійти", - додав дипломат.

Він також припустив можливість блокування Угорщиною заяви засідання, але наголосив, що важливішою для України буде декларація саміту. І нагадав про те, що крім заяви засідання будуть також заява генерального секретаря НАТО, прикінцева декларація саміту і спільне комюніке, яке підписують усі члени Альянсу.

"Окрім заяви засідання, буде заява генерального секретаря, який головуватиме під час засідання, – він є також головою комісії Україна – НАТО, – і буде кінцева декларація саміту, що є значно важливішим, тому що декларація саміту – це документ, за яким живе Альянс від саміту до саміту. Буде також комюніке саміту, яке підписують усі члени альянсу. Це ті документи, де будуть зафіксовані всі необхідні для України речі", – розповів Вадим Пристайко.

Українська сторона сподівається на підтримку Північноатлантичним альянсом у протидії російській агресії.

"Головною перемогою для нас буде підтримка Альянсу у протистоянні з Росією, також важливим буде зафіксувати ті досягнення, які є, і визначити шлях уперед. Нам потрібно розблокувати військово-технічне співробітництво. "Джавеліни" нам дуже допомогли, тому зараз ми говоримо із членами Альянсу про те, що нам потрібна певна допомога: дещо ми готові купувати, а деякі технології нам потрібні для того, щоб наша армія стала сильніша", – додав голова представництва України при НАТО.

Нагадаємо, саміт НАТО відбудеться 11-12 липня в Брюсселі. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив про те, що блокуватиме будь-яке рішення по лінії Україна-Грузія-НАТО, яке буде ухвалене під час саміту Північноатлантичного альянсу.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив про те, що Угорщина не підтримуватиме відносини між Україною та НАТО, поки Українська держава не виконає рекомендації Венеціанської комісії у частині закону "Про освіту".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Попри це, у Вашингтоні та Брюсселі знайшли спосіб, як обійти вето Будапешта. Детальніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Чи доведе "язик" до Брюсселя?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі