Угорщина продовжить блокувати інтеграцію України в Євросоюз – посол

Поділитися
Угорщина продовжить блокувати інтеграцію України в Євросоюз – посол Попередня заява Будапешта залишається в силі © Генпрокуратура України
Угорський уряд не змінив свою позицію після вчорашніх переговорів Золтана Балога з Павлом Клімкіним і Лілією Гриневич.

Угорщина має намір продовжувати блокування подальшої інтеграції України в Євросоюз через український закон про освіту, заявив посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

"Попередня заява залишається в силі", - сказав він в коментарі "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на питання про те, чи змінив його уряд позицію після переговорів міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та міністром освіти і науки Лілією Гриневич.

За словами Кешкеня, інформації про зміну офіційної позиції Будапешта з даного питання він не отримував.

Посол також зазначив, що для країн важливо продовжувати цей діалог, і висловив переконання в тому, що до початку практичного застосування норми закону про мову навчання, сторони знайдуть модель, яка буде влаштовувати всіх.

Раніше повідомлялося про те, що Україна і Угорщина домовилися про імплементацію мовних норм українського закону "Про освіту". Була досягнута домовленість, що модель, за якою будуть навчатися діти в угорських школах, буде напрацьовуватися в консультаціях з угорською громадою. Міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог навіть зазначив, що Будапешту важливі добрі відносини з Україною.

Читайте також: Освітній закон винесуть на обговорення Ради асоціації Україна-ЄС лише зі згоди України

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою й істотно скорочує їхні права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та законодавчі ляпи читайте у матеріалі Марини Ставнійчук "Мовна пастка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі