Угорці Закарпаття залишилися незадоволені законом про середню освіту – ЗМІ

Поділитися
Угорці Закарпаття залишилися незадоволені законом про середню освіту – ЗМІ © pixabay.com
У центрі імені Антонія Годинки заявили про те, що закон є "черговим кроком до українізації".

В угорській громаді Закарпаття залишилися незадоволені ухваленим Верховною Радою законом "Про повну загальну середню освіту", пише видання "Європейська правда".

Вони вважають, що суперечка навколо викладання угорською мовою як і раніше не вирішена, у той час як розробники закону говорять, що він демонструє максимально можливий рівень компромісу.

Так, Науково-дослідний центр імені Антонія Годинки, що працює на базі угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ у Береговому оприлюднив висновок, що закон про середню освіту є "черговим кроком до українізації".

У статті "ЄП" зазначається, що мейнстримна думка серед угорських організацій про те, що потрібно повернути все, як було до 2017 року, із дозволом на 100% викладання угорською мовою, створює глухий кут. Оскільки так, як було до прийняття закону про освіту, вже не буде.

Нагадаємо, що Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроєкт №0901 "Про повну загальну середню освіту". Передбачено, що особи, які належать до нацменшин України, мови яких не є офіційними мовами ЄС, отримують у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову і профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80% річного обсягу навчального часу.

Діти, які належать до нацменшин і їхньою рідною мовою є офіційна мова ЄС, навчаються державною мовою в обсязі не менше 20% річного обсягу навчального часу. При цьому з п'ятого класу цей обсяг щорічно збільшується. А профільну середню освіту такі учні отримують державною мовою в обсязі не менше 60% річного обсягу навчального часу.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що ухвалений закон допоможе вирішити проблеми між Україною та Угорщиною.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі